Ulubiona Księgarnia Warszawy 2023

0
285

Po raz czwarty mieszkańcy stolicy wybrali niezależne miejsca, które ich zdaniem mają atrakcyjną ofertę księgarską, wyróżniają się klimatyczną atmosferą i najlepiej zachęcają do czytania.

Warszawianki i warszawiacy głosowali w tym roku na miejsca nominowane w czterech kategoriach: kluboksięgarnia, antykwariat, księgarnia specjalistyczna i ogólnoasortymentowa. Po raz pierwszy też przyznano nagrodę specjalną, która trafiła do Księgarni „Mamy to!” za pasję i zaangażowanie właścicielki.

Zwycięzcy oprócz tytułu „Ulubionej Księgarni Warszawy 2023” otrzymują również nagrody finansowe, po 15 tys. złotych. W głosowaniu wzięło udział ponad 5500 osób. Do konkursu nadesłano 1500 opinii o księgarniach. Dwadzieścia z nich wyróżniło jury. Nagrodzeni otrzymają bon o wartości 100 zł do wykorzystania w księgarni, o której opinię napisali.

Oto laureaci 2023

 • kluboksięgarnia
  Wrzenie Świata
  ul. Gałczyńskiego 7
 • antykwariat
  Antykwariat Zakładka
  ul. Inżynierska 1
 • księgarnia ogólnoasortymentowa
  Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa
  Krakowskie Przedmieście 7
 • księgarnia specjalistyczna
  Księgarnia Dwie Siostry
  al. 3 Maja 2
 • nagroda specjalna
  Księgarnia Mamy to!
  ul. 1 Praskiego Pułku 13a

Fundatorem i organizatorem Nagrody jest miasto stołeczne Warszawa. Partnerzy konkursu to: Polska Izba Książki, Biblioteka Analiz oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie.

Finał konkursu odbył się w niedzielę 10 grudnia w „Pardon, To Tu”. Uroczystość przygotował Staromiejski Dom Kultury, który na przełomie czerwca i lipca przeprowadził open call na organizację wydarzeń kulturalnych w księgarniach.

(informacja za wydawca.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj