„Święta na świecie

0
1626

„Święta na świecie”
Sofie Maria Brand
ilustr. Rasmus Juul
Znak emotikon, premiera 13 października

Informacja wydawcy:

Kto z was chciałby dostać pod choinkę zęby morsa albo zgniłego ziemniaka? Co by było, gdyby przyjechał do was Mikołaj na saniach, które ciągną kangury? Okazuje się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki. Jak wygląda ona w innych zakątkach świata?

W Meksyku w stajence zamiast choinek są kaktusy. We Włoszech w ogóle nie ma Mikołaja – prezenty roznosi Befana, uśmiechnięta stara wiedźma, która lata na miotle z workiem prezentów na plecach! Islandzkim dzieciom w czasie świąt towarzyszą zaś psotne skrzaty: złodziej naleśników, oblizywacz łyżek, trzaskacz drzwiami, węszyciel szpar i rabuś… parówek.

W Norwegii na wigilijnym stole króluje danie, które potwornie cuchnie, ale smakuje cudownie. To lutefisk, czyli ryba suszona na słońcu i wietrze. W Rosji z kolei najważniejszą potrawą jest słodka kasza, którą dawniej wszyscy domownicy jedli z jednej miski. Po kolacji należało rzucić łyżką w sufit. Po co? Przeczytajcie! Zobaczcie, jak wspaniale obchodzi się święta w różnych częściach świata!

Książka „Święta na świecie” ukaże się już 13 października.

Bardzo duży format (megabook), twarda okładka, ekspresyjne ilustracje wielokrotnie nagradzanego Rasmusa Juula i świąteczny temat – wszystko to czyni z „Świąt na świecie” Sofie Marii Brand idealny prezent pod choinkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj