„Serce”

0
2219

„Serce”
Edmund de Amicis
ilustr. Julia Sarapata de Carvalho
Olesiejuk
premiera, sierpień 202

Informacja nadesłana:

„Serce” z ilustracjami Julii Sarapaty de Carvalho ukazało się w serii „Ilustrowana klasyka”.W serii tej wydajemy utwory literackie ze światowego i polskiego kanonu. Oddajemy je w utalentowane ręce polskich i zagranicznych ilustratorów, dla których zinterpretowanie na nowo klasyki jest nie tylko ciekawym wyzwaniem, ale i przygodą.

Do współpracy zaprosiliśmy między innymi: Maję Barską, Anę Garcię, Aleksandrę Gołębiewską, Elżbietę Jarząbek, Ewę Poklewską-Koziełło, Julię Sarapatę de Carvalho, Lilę Serafin, Dorotę Szoblik, Ewelinę Wajgert czy Daniela Włodarskiego. Mamy nadzieję, że naturalną potrzebą czytelników naszej ilustrowanej serii będzie stworzenie domowej biblioteczki z klasyką – książkami, do których zawsze warto wracać. 

Julia Sarapata de Carvalho zaczęła pracować jako ilustratorka w 2019 roku. Przez pierwszy rok pracowała dla autorów publikujących w trybie self-publishing. Pierwsza jej zilustrowana książka „Sidivana And The Two Birds” napisana przez Ninę M. Francisco ukaże się 18 sierpnia tego roku. W Polsce natomiast zadebiutuje tytułem „Serce” Edmunda de Amicisa, który zilustrowała dla Wydawnictwa Olesiejuk. Obecnie pracuje nad dwoma książkami z wydawnictwami z USA: Con Todo Press oraz Sugar Apple Books. Od czerwca 2021 jest reprezentowana przez Tarę Gonzalez z Erin Murphy Agency. Mieszka w Warszawie.

Prace Julii Sarapaty de Carvalho można obejrzeć na stronie https://juliasarapataillustrations.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj