PS IBBY ogłasza nabór książek na konkurs Książka Roku 2023

0
768

Polska Sekcja IBBY ogłasza coroczny konkurs Książka Roku. W Konkursie nagradzani są żyjący rodzimi twórcy i propagatorzy czytelnictwa. Nagrody główne przyznawane są w czterech kategoriach: 

·        Nagroda literacka 

·        Nagroda graficzna

W szczególnych przypadkach gremia jurorskie mogą wspólnie przyznać dodatkową nagrodę wspólną: literacko-graficzną za książkę, w której  relacja tekstu i grafiki stanowi o jej wyróżniającej wartości. 

·        Nagroda za upowszechnianie czytelnictwa 

·        Nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze”

Nagroda ta przyznawana jest we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko. W tym roku – dla twórcy/autora/autorów/wydawcy książek (tekstów literackich, książek obrazkowych lub komiksów) o tematyce związanej z dziecięcymi doświadczeniami przemocy i zaniedbania, opublikowanych w okresie ostatnich 10 lat (od 1 stycznia 2013 r. do 31 października 2023 r.).

W kategorii nagroda literacka/nagroda graficzna można zgłaszać książki polskich wydawców wydane w okresie 1 listopada 2022 r. – 31 października 2023 r. 

Zgłoszeń należy dokonywać w dwóch terminach: 

do dnia 31 sierpnia 2023 r. dla książek wydanych od 1 listopada 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. 

do dnia 31 października 2023 r. dla książek wydanych w terminie od 1 lipca 2023 r. do dnia 31 października 2023 r. (decyduje data dotarcia zgłoszenia do adresata) 

na adres:

Katarzyna Augustyniak-Wrońska, Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213, 02–086 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY tekst”, „Konkurs Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY ilustracje”, „Konkurs Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY nagroda specjalna «Dziecko jest najważniejsze»” lub „Konkurs Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY upowszechnianie czytelnictwa”.

Kandydatów do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani. Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową, a wypełniony formularz należy załączyć do wiadomości mailowej i przesłać na adres: konkurs@ibby.pl 

Ważne! Do Konkursu kwalifikowane są publikacje, co do których wykonany został obowiązek wynikający z Ustawy z dnia 7 listopada 1996 r. o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych.

Konkurs Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY jest dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj