„Prezenty z okienka”

0
1267

„Prezenty z okienka”
Taro Gomi 
ilustr. Taro Gomi 
przeł. Anna Karpiuk
Tako, premiera: 25 października 2021
wiek: 2+

Ekstrawagancki Święty Mikołaj ląduje helikopterem w gwiazdkową noc. Bardzo się spieszy, a worek z prezentami jest dość ciężki. Postanawia wrzucać podarki przez okna domów. To bardzo praktyczne, bo wcześniej można zajrzeć do środka. Mikołaj obserwuje sylwetki, kształty i kolory i dzięki temu wie, do kogo zawitał i jaki prezent będzie najlepszy. Tylko – jak się okazuje – popełnia mnóstwo pomyłek.
Popularna interaktywna książka japońskiego klasyka książki obrazkowej. Taro Gomi operuje prostym lecz niezwykle efektownym zabiegiem narracyjnym: wyciętymi okienkami, dzięki którym najmłodsze dzieci mogą cieszyć się prawdziwą magią tej świątecznej opowieści.

——
Taro Gomi Urodził się w 1945 roku w Tokio. Najpierw zajmował się wzornictwem przemysłowym, a potem książkami ilustrowanymi. Stworzył wiele niepowtarzalnych opowieści. Jego główne dzieła to „Tabeta no daare” (A kto to zjadł?), „Kakushita no daare” (A kto to schował?), „Minna unchi” (Wszyscy robią kupę), „Kakurenbo kakurenbo” (W chowanego), „Sora hadakanbo” (Rety, nagusek), „Yubikun” (Palce). Ma na koncie również zbiory esejów: „Toriaezu, ehon ni tsuite” (Tymczasem o książkach z obrazkami), „Tokidoki no shōnen” (Chłopiec z różnych czasów) i inne. W Polsce ukazała się do tej pory książka „Gdzie jest rybka?” (wyd. Tako, Toruń 2017). Autor próbuje sił w najróżniejszych dziedzinach. Ostatnio działa jako projektant mody i pisze teksty piosenek.

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj