Opowieści z Zaczarowanego Lasu. Złote Runo

0
364

„Opowieści z Zaczarowanego Lasu. Złote Runo”
Nathaniel Hawthorne
il. Józef Wilkoń
czyta: Krzysztof Tyniec
muzyka: Maciej Rychły, Mateusz Rychły, Rita Prus-RychłyMity greckie (12) / KSIĄŻKA (60 stron) + 2CD AUDIO (105:00) / PLIK mp3 / 
Buka, premiera 4 grudnia, 2023

Dlaczego Jazon wyruszył do królestwa Jolkos? Kim byli czworonogi Chiron i stara kobieta z pawiem, rzeźbionym kijem i owocem granatu w dłoni? Co poradził Jazonowi Gadający Dąb w Dodonie i kto sprawił, że statek Argo wypłynął na wody? Jaką rolę w tej historii odegrała księżniczka Medea? Mit o wyprawie Argonautów pod wodzą Jazona zamyka serię 12 Opowieści z zaczarowanego lasu. Posłuchaj, aby poznać losy wyprawy najdzielniejszych greckich wojowników po pilnie strzeżone runo złotego baranka.  

Wydanie obejmuje książkę zilustrowaną przez Józefa Wilkonia oraz 2 płyty CD z dźwiękową wersją mitu w interpretacji Krzysztofa Tyńca, bogato ilustrowaną muzycznie. Jest to więc historia do czytania, oglądania i słuchania, a tak podana mitologia pozostanie na długo w dziecięcej wyobraźni.

Znajomość mitologii jest konieczna dla ukształtowania kulturowej i literackiej świadomości młodego pokolenia, a nikt jak Hawthorne nie przybliża motywów mitologicznych dzieciom.  

prof. Grzegorz Leszczyński

Patronat: TVP Kultura, „Ryms”, Strefa Psotnika, czasdzieci.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

W serii ukazały się: „Dziecięcy raj”, „Głowa Meduzy”, „Złotodajna moc”, „Trzy złote jabłka”, „Cudowny dzban”, „Chim”

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj