Opowieści z zaczarowanego lasu. Pałac Kirke

0
1982

„Opowieści z zaczarowanego lasu. Pałac Kirke”
Nathaniel Hawthorne
czyta: Krzysztof Tyniec  
muzyka: Maciej Rychły, Mateusz Rychły
ilustracje: Józef Wilkoń
opracowanie graficzne: Grażka Lange
seria: Mity greckie (9)
Buka, 2019
wiek: 5+

Informacja wydawcy:

Mityczna opowieść o królu Ulissesie powracającym do Itaki po zdobyciu Troi. Jakie niebezpieczeństwa czyhały na mądrego króla i jego żeglarzy? Co się wydarzyło w jaskini Cyklopa Polifema i krainie Lestrygonów? Kim była wróżka Kirke? Skąd się wzięły dzikie bestie wokół jej pałacu? Jaką rolę w tej historii odegrali Żywe Srebro i purpurowy ptaszek Pikos? Poczytaj-posłuchaj pełnej magii historii o Ulissesie i Kirke.

Opowieści z zaczarowanego lasu Nathaniela Hawthorne’a są piękną i bezpretensjonalną interpretacją mitologii. Wystrzegając się bombastycznego stylu, z dużym poczuciem humoru, autor prowadzi nas przez „zaczarowany las” – sugestywny, tajemniczy, zaludniony przez nimfy, fauny, bogów i herosów. Ten przystępny, przyjazny dzieciom tekst (nie wznawiany w Polsce od lat 20-stu i szczęśliwie „odkopany” przez Bukę!) zyskał nagle parę sprzymierzeńców – oto Jego Ilustratorska Wysokość Józef Wilkoń zgodził się namalować „las zaczarowany”, a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi ilustruje go muzycznie (…) Amerykański XIX-wieczny romantyk powraca do naszych bibliotek w asyście Wilkonia, ozdobiony muzycznymi obrazami Rychłego, które sprawiają, że mitologia przemawia do wszystkich zmysłów. Próżność bogów z Olimpu zostaje zaspokojona / Joanna Olech

Wydanie obejmuje książkę z ilustracjami Józefa Wilkonia oraz 2 płyty CD z dźwiękową wersją mitu w interpretacji Krzysztofa Tyńca, bogato ilustrowaną muzycznie. Jest to więc historia do czytania, oglądania i słuchania, a tak podana mitologia pozostanie na długo w dziecięcej wyobraźni.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

W serii ukazały się: „Dziecięcy raj”, „Głowa Meduzy”, „Złotodajna moc”, „Trzy złote jabłka”, „Cudowny dzban”, „Chimera”, „Minotaur”, „Zęby smoka”, „Pałac Kirke”

W przygotowaniu: „Nasiona granatu”, „Pigmeje”, „Złote runo”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj