„Ooodjazd! (pop-up)”

0
2602

„Ooodjazd! (pop-up)”
Gérard Lo Monaco
ilustr. Gérard Lo Monaco
przeł. Jadwiga Jędryas
Dwie Siostry, premiera: 19 sierpnia 2020
wiek: 6+
seria: Pop-up

Informacja wydawcy:

Wsiąść do pociągu – i to nie byle jakiego! Trójwymiarowa wyprawa przez historię kolei.

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Nasza podróż w stylu retro zaczyna się w roku 1829, kiedy inżynier George Stephenson zbudował „Rakietę”, nowoczesną lokomotywę, która osiągała zawrotną prędkość 40 km na godzinę.

Kolejny przystanek – Manhattan, gdzie pod koniec XIX wieku zrobiło się tak ciasno, że zbudowano kolej nadziemną, jeżdżącą na wiaduktach ponad miastem.

Dokąd dalej? Do Szkocji, wraz ze słynnym „Latającym Szkotem”, pociągiem, który od lat 20. XX wieku łączył Londyn z Edynburgiem.

Wciąż za wolno? Przesiądźmy się do francuskiego TGV albo do Shinkansenu – superszybkiego japońskiego pociągu, który jeździ z szybkością ponad 200 km na godzinę!

Na przestrzennych stronach tej wysmakowanej graficznie książki zobaczycie słynne pociągi, a dzięki opisom na odwrocie poznacie ich niezwykłe historie. Rozłóżcie całą książkę, by uzyskać długą na blisko dwa metry panoramę: są tu dworce, semafory, wiadukty i dymiące kominy parowozów. Zawiadowca już macha chorągiewką. Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Ooodjazd!

Gérard Lo Monaco (ur. 1948) to argentyński ilustrator, grafik i inżynier papieru mieszkający w Paryżu. Autor trójwymiarowych książek obrazkowych takich jak „Un Voyage en Mer”, „Le Bataille Naval”, „Sonia Delauney”, „Le Jouets de Papier”. Projektuje również okładki płyt i scenografie teatralne. Fascynują go morze i okręty oraz złudzenia optyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj