„Nierozłączki”

0
866

Informacja wydawcy:

Na pierwszy rzut oka Lilkę i Pestkę dzieli wszystko. Jedna jest spokojna, druga nie może usiedzieć na miejscu, jedna nieśmiała, drugiej wszędzie pełno, jedna woli różowe sukienki, druga to zdecydowanie typ chłopczycy skaczącej po płotach i drzewach. A jednak los je ze sobą zetknął i sprawił, że stały się nierozłączne. Pogodne i pełne humoru oraz przygód opowieści o przyjaźni, codziennych rozterkach, radościach, kłopotach i nieznośnym starszym rodzeństwie.

„Nierozłączki. I jak tu być grzeczną?”
Annie Barrows
ilustr. Sophie Blackall
przeł. Emilia Kiereś
Harper Collins, premiera: 16 września 2020
wiek: 8+

Poznajcie Lilkę i Pestkę, przyjaciółki, które wcale nie chciały się polubić.
Dzień z każdą chwilą staje się gorszy, a jest dopiero dziewiąta rano.  Czy to wina Pestki, że wylizała talerz? Czy to wina Pestki, że włóczka Anki się skończyła? Owszem. Pestka poważnie się zastanawia, czy bycie grzeczną jest warte swojej ceny. Lilka twierdzi, że tak, bo jeśli ktoś jest naprawdę grzeczny, dzikie zwierzęta mogą go pokochać i nawet pójść za nim do domu. O rany! Dziewczynki postanawiają, że będą najgrzeczniejsze w całym mieście. Grzeczne, wielkoduszne, o czystych sercach… Zaraz, zaraz! Jakim więc cudem na koniec są brudne, mokre i w tarapatach?

„Nierozłączki. Skazane na balet”
Annie Barrows
ilustr. Sophie Blackall
przeł. Emilia Kiereś
Harper Collins, premiera: 16 września 2020
wiek: 8+

Poznajcie Lilkę i Pestkę, przyjaciółki, które wcale nie chciały się polubić.
O nie! Lilka i Pestka okropnie się pomyliły. Myślały, że balet oznacza skakanie, kopanie i fajne kostiumy. Tymczasem okazało się, że przyjaciółki muszą wystąpić jako Dwie Wesołe Kałamarnice. Co za wstyd! Czy dziewczynki zdołają uniknąć tego straszliwego losu? Lilka i Pestka obmyślają plan ratunkowy. Będzie miał związek ze szkolną wycieczką, kilkoma rekinami i dziwacznymi stworami świecącymi w ciemności. Być może przyjaciółki znów popełnią wielki błąd. Z pewnością jednak – możecie się szykować na fantastyczną przygodę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj