Mój przyjaciel Percy, Buffalo Bill i ja

0
1643

„Mój przyjaciel Percy, Buffalo Bill i ja”
Ulf Stark
ilustr. Magdalena Kucharska
przeł. Katarzyna Skalska
Zakamarki, premiera: 16 kwietnia 2020
seria: Trylogia o Stureby
wiek: 8+

Informacja wydawcy:

Jak każdego lata Ulf wybiera się z rodzicami i bratem do dziadków na wyspę. Tym razem dołącza do nich Percy, dla którego są to pierwsze takie wakacje. Chce spróbować wszystkiego, co robi się latem na wyspie – od prostowania gwoździ po zabawę w Indian. Ulf nie jest zachwycony jego obecnością. Planował w tym roku zdobyć serce Pii, która jednak zdaje się zabiegać o względy Percy’ego. Co z tego wyniknie? Miłosne cierpienia Ulfa dobrze rozumie jego dziadek. Bo czyż to nie z miłości przeobraża się w Buffalo Billa, bohatera Dzikiego Zachodu?

Trzecia część trylogii opartej na wspomnieniach Ulfa Starka z dzieciństwa. Tym razem z dzielnicy Stureby na przedmieściach Sztokholmu przenosimy się na sztokholmskie szkiery. Autor doskonale przeplata humor z powagą, wywołując u czytelnika zarówno uśmiech, jak i wzruszenie.

Wcześniejsze przygody Ulfa znajdziecie w tomach „Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy’ego” oraz „Mój przyjaciel szejk w Stureby”. Jednak każdą z tych trzech książek można z powodzeniem czytać, nie znając pozostałych.

Ulf Stark, niezwykle ceniony zarówno w Szwecji, jak i poza jej granicami autor książek dla dzieci i młodzieży. W Polsce znane są jego poruszające, ale też niepozbawione humoru książki obrazkowe „Jak tata pokazał mi wszechświat”, „Jak mama została Indianką” i „Jak tata się z nami bawił”, opowiadania „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” i „Chłopiec, dziewczynka i mur” oraz zbiory wierszyków o Cynamonie i Trusi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj