„Leopantera. Historia pewnej miłości”

0
2464

„Leopantera. Historia pewnej miłości”
Piotr Wilkoń
ilustr. Józef Wilkoń
przeł. Anna Urban
Media Rodzina, premiera: 2020
wiek: 3+

Książka „Leopantera” urzeka ilustracjami od pierwszej chwili. Już sama okładka sprawia, że trudno przejść koło niej obojętnie w księgarni. A w środku jest jeszcze ciekawiej! Ilustracje Józefa Wilkonia to radość dla zmysłów. Ale nie zapominajmy o tekście, do którego powstały ilustracje artysty. To historia o miłości, którą napisał syn Józefa Wilkonia, Piotr.

Z miłością bywa różnie – (z)czasem bywa trudniej, choć często dobrze się zaczyna… Leopard Bruno spotyka mądrą i dzielną panterę Lisę, która staje się jego przewodniczką po nieznanym mu świecie. Jest nią zauroczony na tyle, że chciałby ją przedstawić rodzicom. I nagle jego wybranka znika, wycofuje się, reaguje złością. Co może zrobić w tej sytuacji Leopard? Szukać czy odpuścić? Oczywiście wyrusza szukać swojej ukochanej! A nie jest to takie proste zadanie, gdy ktoś nie chce być znaleziony. W końcu leopard Bruno spotyka panterę Lisę po drugiej stronie przepaści. Czy zaryzykuje skok, który może go wiele kosztować, a nie daje żadnej pewności na sukces? Czy starczy mu determinacji? Czy Pantera chce, żeby się zbliżył? Nie zdradzę zakończenia książki. Odkryjcie to sami.

Polecam wszystkim – dużym i małym. Nie tylko tym, którzy się zastanawiają, czy warto skoczyć 😉

Joanna Obniska

*****

Informacja wydawcy:

„Leopantera. Historia pewnej miłości” – wyjątkowa książka autorstwa duetu Panów Wilkoniów: ojca Józefa i syna Piotra

Ona lubi noc, on poluje za dnia. Ona jest odważna i nieustraszona, on raczej spokojny i nieco nieśmiały. Historia przyjaźni i miłości czarnej pantery Lisy i leoparda o imieniu Bruno. Niezwykła opowieść o tym, jak dwie osoby, które są różne jak dzień i noc, mogą pokonać wszystkie przeciwności, żeby być razem. „Pewna papuga opowiadała, że wkrótce doczekali się dwóch młodych – jedno było żółto-czarne, a drugie czarno-żółte. Czy to prawda?”

„Leopantera. Historia pewnej miłości” ilustrowana przez Józefa Wilkonia ukazała się w Niemczech w 1991 roku nakładem wydawnictwa Patmos Verlag, a następnie w roku 2017 w szwajcarskim Bohem Press. Wydawnictwo Media Rodzina, która od kilku lat wydaje książki z ilustracjami Mistrza ma zaszczyt po raz pierwszy w Polsce zaprezentować oryginalną historię o miłości i przyjaźni, która mimo upływu czasu nic nie straciła na swojej aktualności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj