„Kuku-wyliczanka”

0
1152

„Kuku-wyliczanka”
Robert Podsiadło
Ilustracje, projekt graficzny: Basia Flores
Wytwórnia, premiera: maj 2021
wiek: 1+
Seria: Kuku

Informacja wydawcy:

Kuku, ptak ze skrzydłami w kropki, przysiadł na drzewie i liczy to, co widzi wokoło: liście, biedronki, sowy, wiewiórki. Im wyżej frunie, tym więcej spotyka go niespodzianek. Ciekawski Kuku poleci na sam czubek drzewa. W ten sposób każda strona tej książki to zabawa z liczbami od 1 do 10. Ilustracje z elementami do liczenia o różnej wielkości, pomagają stopniować zabawę i uczą spotrzegawczości. Rytmiczny, rymowany tekst zachęcają do wielokrotnego czytania i kreatywnych ćwiczeń.

Liczy się dobra zabawa!

Seria „Kuku” to książki wczesnokonceptowe dla najmłodszych czytelników z kolorowym bohaterem Kuku. Seria “Kuku”, 3 tytuły:

A Kuku!
Kuku-ryku!
Kuku-wyliczanka

Jak powstał Kuku? Opowiada Basia Flores:

Być ptakiem albo przygodą ptaka, a najlepiej i ptakiem, i jego przygodą. Niektórzy powiedzą: niemożliwe. Odpowiem: — dla wyobraźni wszystko jest możliwe. O tak! No dobrze, ale skąd Kuku? Jak do mnie przyszedł? Jak powstał? Spotkanie (nie inaczej) dobrze zapamiętane: w ciepły letni wieczór lipca 2018 roku sączyłam wieczorną kawę w niewielkim mieszkaniu w jednym z nadwiślańskich miast. Na parapecie kuchennego okna na moment, być może w wielkim roztargnieniu, przysiadł się do mnie osobnik urokliwy, dyskretny, płochliwy, przypominający trznadla czarnogłowego. Solista o żółtych piórkach tylko zaśpiewał „tirli-tirli“ i fru! Już go nie było. To krótkie, lecz intensywne współbycie zainspirowało mnie do narysowania ilustracji upamiętniającej tamtą chwilę. Tak powstał pierwszy rysunek przedstawiający Ptaka Kuku. Kilka miesięcy później wybrałam się razem z Kuku na Targi Rzeczy Ładnych, gdzie miałam szczęście spotkać Magdę i Roberta z Wydawnictwa Wytwórnia. Kuku wpadł Magdzie w oko i tak właśnie zaczęła się ilustrowana przygoda, której efektem są trzy książki dla najmłodszych; „A Kuku“, „Kuku-ryku!“ oraz „Kuku-wyliczanka!“. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj