Detektyw Wróbel i złamane pióro

0
696

„Detektyw Wróbel i złamane pióro”
Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
rys. Tomasz Samojlik
Agora, styczeń 2023

Wróble na mieście ćwierkają, że zrobiło się niebezpiecznie. Ni stąd, ni zowąd z nieba zaczęły spadać ptaki. Kto je atakuje: sokół, wrony, a może mewy? Jak w miejskiej dżungli namierzyć winnego? Toż to grubsza sprawa. Sprawa dla prawdziwego detektywa, Detektywa Wróbla. Może i nie ma dużego doświadczenia, ale nie brakuje mu zapału. No i towarzyszy mu ciekawska włochatka Purzysława.  

Znakomita zabawa, prześmieszne dialogi, solidna porcja wiedzy przyrodniczej oraz misja, która może zmienić miasto na lepsze! Trzymajcie kciuki za rozwiązanie zagadki!

„Detektyw Wróbel” to kolejny po trylogii „Umarły Las”, Nie umarły Las” i „Zew Padliny” komiks Tomasza Samojlika z przyrodniczymi opowieściami i zdjęciami autorstwa Adama Wajraka.

 

Tomasz Samojlik

Za dnia naukowiec i popularyzator nauki w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, nocami zajmuje się pisaniem i rysowaniem, m. in. kultowego „Żubra Pompika”, trylogii komiksowej „Umarły Las” (wraz z Adamem Wajrakiem), czy czterotomowej sagi fantasy o ryjówce przeznaczenia.

Nakładem Wydawnictwa Agora dla dzieci ukazały się jego trzy książki z serii Zwierzaki: „Ambaras”, „Tarmosia” oraz „Bercia i Orson”.

Adam Wajrak

Dziennikarz, fotograf, przyrodnik, aktywista. Na co dzień mieszka w małej wsi Teremiski położonej w Puszczy Białowieskiej. Autor wielu książek dla dzieci i dorosłych, m.in.: „Wilki”, „Zwierzaki Wajraka”, „Wielka księga prawdziwych tropicieli”, „Na północ”. Razem z żoną, Nurią Selvą Fernandez napisał „Kunę za kaloryferem”, a wraz z Tomaszem Samojlikiem, sąsiadem z Puszczy Białowieskiej, stworzył serii przyrodniczych komiksów dla dzieci „Umarły Las”.

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj