„Beret i Kapot”

0
641

„Beret i Kapot”
Majda Koren
ilustr. Damijan Stepančič
przeł. Marta Cmiel-Bażant
Druganoga, premiera 14 września 2023

„Beret i Kapot”* to zabawny komiks autorstwa znanych słoweńskich autorów: pisarki Majdy Koren i ilustratora Damijana Stepančiča.

Beret i Kapot to baaardzo, ale to bardzo niegrzeczne świnki. Przebiegłe i podstępne złodziejki. Największe niedorajdy wśród przestępców, największe słodziaki wśród bandytów. Uwielbiają słodycze – za pączki zrobiłyby wszystko. Kradną pieniądze, samochody i dzieła sztuki. A przynajmniej tak zakładają, bo nic nigdy nie idzie zgodnie z planem – Beret i Kapot zawsze trafiają za kratki. Uff! Na szczęście nie na długo!

Świnki złodziejki były ostatnio widziane w szemranej melinie w komiksie Majdy Koren i Damijana Stepančiča. Uważajcie na te komiksy (w przygotowaniu kolejne tytuły). Są silnie uzależniające!

* Podczas pisania i rysowania nie ucierpiało żadne zwierzę

* Bez cukru i dodatków (z wyjątkiem pączka)

* Odpowiednia dla czytelników o wzroście od 98 cm do 220 cm 

Majda Koren Damijan Stepančič to nagradzani słoweńscy autorzy książek dla dzieci i młodzieży.W Polsce ukazały się ich książki: „Ugotuj mi bajkę” (Majda Koren) oraz „Cyrku Antoniego” i „Magicznego pierścienia” (Damijan Stepančič). Oboje są fanami dwóch świnek z komiksowej serii 😉

Marta Cmiel-Bażant jest tłumaczką. Przełożyła dla nas historie o Berecie i Kapocie. Pracuje jako wykładowczyni w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego.

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj