„Bercia i Orson”

0
1278

„Bercia i Orson”
Tomasz Samojlik
ilustr. Elżbieta Wasiuczyńska
Wydawnictwo Agora dla dzieci, premiera: 24 listopada 2021 r.
wiek: 6+
Seria: Zwierzaki


Zachowaj spokój i pokochaj niedźwiedzie!

Bercia i Orson to małe niedźwiadki. Uwielbiają brykać, poznawać świat i wtulać się w futro
mamy. Niedźwiedzica Turi wędruje z nimi po lesie, próbując znaleźć swoim maluchom
bezpieczne miejsce do życia. A nie jest to łatwe zadanie, kiedy wszędzie czuć zapach
człowieka. Jak on pachnie? Tego niedźwiadki jeszcze nie wiedzą. Już wkrótce czeka je wielka przygoda i spotkanie z owianym złą sławą człowiekiem. Nawet niejednym! Poznają też innych barwnych mieszkańców lasu, a przy okazji pomogą rozwiązać iście kryminalną zagadkę.

„Bercia i Orson” to mądra i ciepła opowieść o dzikich zwierzętach i ich niełatwym sąsiedztwie z ludźmi. To też pełna zwrotów akcji historia detektywistyczna, która wciągnie wszystkie dzieci uwielbiające zagadki. A między jej wierszami Tomasz Samojlik, spec od puszczy, przemyca sporo wiedzy przyrodniczej.

Pachnące lasem ilustracje do „Berci i Orsona” stworzyła Elżbieta Wasiuczyńska, którą wszyscy doskonale znają z licznych publikacji dla dzieci, choćby z „Ambarasa” Tomasza
Samojlika, czy „ZOO” Jarosława Mikołajewskiego, wydanych przez Wydawnictwo
Agora/Agora dla dzieci.


Książkę polecają:

O Autorze i Ilustratorce
Tomasz Samojlik – Za dnia jest naukowcem, doktorem habilitowanym w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Zajmuje się historią przyrodniczą. Chodząc po Puszczy Białowieskiej jest zajęty rozmyślaniem, jakie ślady dawnej obecności i działalności człowieka kryje w sobie dany zakątek lasu, gdzie polowali polscy królowie, którędy wiodły ścieżki wykorzystywane przed wiekami przez bartników… To sprawia, że zwykle potyka się o wystające korzenie lub stuka głową w nisko rosnące konary. Po godzinach pisze i ilustruje książki dla dzieci. W Wydawnictwie Agora wydał powieść “Ambaras” oraz wspólnie z Adamem Wajrakiem cykl komiksowych opowieści o Puszczy Białowieskiej: “Umarły Las”,
“Nieumarły Las” i “Zew padliny”.

Elżbieta Wasiuczyńska
Absolwentka Wydziału Malarstwa i Wydziału Grafiki ASP w Krakowie.
Zajmuje się grafiką użytkową, projektowaniem i ilustracją. Ma na swoim koncie liczne zagranicznie i krajowe nagrody i wyróżnienia. Współpracuje na stałe z magazynem Świerszczyk. Jest autorką niezapomnianych ilustracji do wielu książek dla dzieci, m.in. kultowej serii „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, „Kot Ty Jesteś” Marcina Brykczyńskiego, czy „Basik Grysik i wrony” Justyny Bednarek. W wydawnictwie Agora ukazały się ilustrowane przez Nią „Ambaras” Tomasza Samojlika oraz pozycja dla młodszych dzieci – „ZOO” Jarosława Mikołajewskiego.

Seria „Zwierzaki”
Prezentowane w serii wciągające historie o przygodach dzikich zwierząt są okazją, by przekazać młodym czytelnikom nieco wiedzy przyrodniczej. A także, by zainspirować ich do refleksji nad uniwersalnymi wartościami, jak życzliwość, odpowiedzialność, czy sprawiedliwość.
Do tej pory w serii Zwierzaki ukazały się książki: „Lolek” Adama Wajraka, „Ambaras” oraz
„Tarmosia” Tomasza Samojlika, „Wojtek” Wojciecha Mikołuszki i „Dzik Dzikus” Krzysztofa
Łapińskiego.

(informacja wydawcy)


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj