„Bachor. Bezradnik dla nieudacznych rodziców”

0
2272

„Bachor. Bezradnik dla nieudacznych rodziców”
Dominika Węcławek, Katarzyna Nowakowska, Anna Rączkowska, Wojtek Grajewski
Projekt ilustracji i typografia tytułu: Łukasz Pyrka
Skład, układ typograficzny i kompozycja okładki: Marcin Hernas
Krytyka Polityczna, premiera: 2020

Informacja wydawcy:

To oczywiste, że kochamy nasze dzieci, ale chyba żadna matka nie jest świadoma wszystkich trudów macierzyństwa, dopóki własny bąbelek nie zacznie przebierać nóżkami w jej łonie. Zgaga, nudności i kopanie w podbrzusze (bez ostrzeżenia) to dopiero początek kłopotów.

„Bachor ” to pełen czarnego humoru antyporadnik. Nie tylko dla rodziców. Rozbawi i pouczy zarówno pragnących potomstwa, jak i najwytrwalsze matki i najbardziej cierpliwych ojców. Chyba nie ma na świecie takiego rodzica, któremu choć raz nie zdarzyło się powiedzieć sobie, że ma dość, a swojemu bachorowi, żeby żarł gruz albo przynajmniej w końcu zasnął.

Rodzice – jeśli zdarza się wam czasem, że z powodu miłości do waszych dzieci jesteście bliscy szaleństwa, a sprzeczne założenia współczesnego rodzicielstwa przysparzają wam głównie siwych włosów – sięgnijcie po „Bachor”. Działa! Sprawdzone info – Anna Dziewit–Meller

Dla odpowiedniego czytelnika ta książka jest pocieszająca. Sprawia, że w niepoprawnych politycznie trudach i boleściach rodzicielstwa poczujecie się zrozumiani i niepozostawieni sami sobie. „Bachor” to wasza najlepsza przyjaciółka, która nawet w środku nocy przyjedzie do was z winem, pozwoli się wyżalić i rozśmieszy was do łez – Zuzanna Ziomecka

O autorce i autorach:

Dominika Węcławek (1983) – pisarka, dziennikarka, scenarzystka komiksowa. Mać naczelna satyrycznego pisma parentingowego „Bachor”. Autorka powieści „Upadła świątynia”, „Skoczkini”. „Zapiski z międzygwiezdnego lotu”, współautorka „Antologii polskiego rapu” oraz „Matko, czy możesz mieć wszystko? Kultowe teksty z serwisu FOCH!” Prywatnie wiedźma i matka trójki dzieci.

Katarzyna Nowakowska – dziennikarka, redaktorka, felietonistka. Od wielu lat związana z mediami kobiecymi i lifestyle’owymi. Była redaktor naczelną internetowego serwisu dla kobiet Foch.pl i współzałożycielką „Bachora”. Zwierzę miejskie, matka dzieciom (sztuk dwie) i fanka Davida Bowiego. Lubi gluten, cierpi na nietolerancję chamstwa i głupoty.

Anna Rączkowska – dziennikarka w magazynie „Twój STyl”, performerka, sportowczyni. Blogerka bez spektakularnych sukcesów. Uprawia wszystkie sporty świata, wrzeszczy ze sceny w Chórze kobiet, gotuje prosto i zdrowo na jedengarnek.pl, wymyśla złe stylizacje jako BlindBloger. Obserwuje świat od gorszej, brzydszej strony, bo ta zawsze wydawała jej się bardziej interesująca. Matka dwójki. Skrycie marzyła o trójce, ale zabrakło jej pokojów w mieszkaniu. 

Wojciech Grajkowski – dawniej biolog i badacz edukacji, z czasem coraz bardziej autor: od podręczników, przez książki dla dzieci i bloga Kompostownia, po gry planszowe. Z “Bachorem” początkowo zetknął się jako czytelnik i osobiście doświadczył jego dobroczynnego wpływu na psychikę świeżo upieczonego ojca. W wolnym czasie biega po lesie, podśpiewuje i martwi się na zapas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj