45 naprawdę niezwykłych słoni

5
3815

„45 naprawdę niezwykłych słoni” ”
Marta Zaremba
ilustr. Agnieszka Żelewska
Fundacja Hospicyjna, listopad 2019

Informacja wydawcy:

Wszystkie słonie są niezwykłe, ale te w kolejnej „Bajce Plasterku”, wydanej w ramach Biblioteki Tumbo Pomaga, niezwykłe są szczególnie. Kiedy siedmioletniej Tosi umiera ukochana babcia, a mama zamyka się w swoim smutku po stracie, dziewczynka nie umie poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Pomagają dobre pomysły taty i mądre z nim rozmowy oraz babcina kolekcja słoników, w których ukryte są wspomnienia o zmarłej. Całe stado kolorowych dowodów pamięci, dzięki którym babcia jest wciąż obecna. W naszych sercach ludzie mogą wciąż żyć nawet kiedy umrą.  

5 KOMENTARZE

  1. Dawno nie czytałem tak rodzinnej, ciepłej opowieść dającej nadzieję dla osób pozostających po stracie babci i próbujących na nowo ułożyć świat dziecka. Ładne ilustracje pokazujące życie z perspektywy wnuczki. Bajka napisana z dużą empatią, humorem poruszająca trudny temat w sposób bardzo przystępny i obrazowy. Jest prawdziwym ,,plasterkiem” na obolałe serce.

  2. Polecam tę książkę wszystkim rodzinom, które będą przeżywać Boże Narodzenie bez bliskiej osoby, której niedawno zabrakło.
    A także wszystkim rodzicom, których dzieci zaczynają stawiać trudne pytania o śmierć, chorobę, starość. Ta piękna opowieść pomaga – nie tylko najmłodszym czytelnikom.

  3. Ta książka pomogła mi pogodzić się z śmiercią babci . 45 naprawdę niezwykłych słoni niezwykle rozwesela i pomaga zrozumieć, że świat się dla nas nie kończy, jak bliska osoba z rodziny odejdzie. Oraz mówi o tym, że człowiek nie umiera na ziemi, gdy bliscy o nim pamiętają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj