Wyniki konkursu JASNOWIDZE 2020/21

0
1203

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza na ogłoszenie wyników czwartej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze!

  • 67 krajów
  • 1063 prace
  • 2 składy jurorskie
  • 2 zwycięskie prace

Który projekt podbije serca wybitnych twórców i specjalistów z Niemiec, Ukrainy i Polski?

Który zaowocuje książką i zostanie wydany przez Wydawnictwo Dwie Siostry?

Jakie prace będzie można zobaczyć na pokonkursowej wystawie?

Przekonamy się już w czwartek 1 kwietnia o godzinie 18.00, podczas transmisji na żywo na facebookowym profilu Wydawnictwa Dwie Siostry.

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/events/784042652532996

W tym roku konkurs został prawie całkowicie przeniesiony do internetu. Prace nadsyłano w wersji cyfrowej, a jury spotykało się i obradowało zdalnie. Nie przeszkodziło to w powstaniu ponad tysiąca fantastycznych, różnorodnych i kreatywnych projektów książek dla dzieci ‒ a może nawet mu dopomogło.

Oba składy jurorskie oceniają ‒ surowo, ale sprawiedliwie ‒ nie tylko warstwę tekstową i graficzną nadesłanych prac, ich jakość i oryginalność, lecz także warsztat autorek i autorów oraz ich wrażliwość na dziecięcy świat.

Jury międzynarodowe w składzie: Jutta Bauer, Romana Romanyszyn, Joanna Olech i Piotr Socha przyznaje nagrodę główną w wysokości 2500 euro oraz wyróżnienia honorowe.

Jury Wydawnictwa Dwie Siostry w składzie: Ewa Stiasny, Jadwiga Jędryas i Maciej Byliniak wybiera projekt, który po rozwinięciu zostanie wydany w formie książkowej, oraz dokonuje selekcji prac, które wejdą w skład wystawy pokonkursowej.

Jeśli jesteście ciekawi, jakiego następcę będzie miał Amadeusz Foczka (bohater wydanej niedawno książki na podstawie projektu nagrodzonego w trzeciej edycji Jasnowidzów) i jakie ilustracje będzie można zobaczyć na wystawie, bądźcie z nami w czwartek 1 kwietnia o 18.00. Na facebookowym profilu Wydawnictwa Dwie Siostry jurorzy ogłoszą wyniki konkursu oraz opowiedzą o swoich wrażeniach
z tegorocznej edycji i o wszystkich zwycięskich projektach.

Do zobaczenia!

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj