Wydawnictwo Wytwórnia na konferencji „L’occhio del mondo” w Bolonii

0
184

7 kwietnia, dzień przed rozpoczęciem Targów Książki w Bolonii odbędzie się konferencja „L’occhio del mondo”: dzień prezentacji i paneli dyskusyjnych dla nauczycieli, bibliotekarzy, autorów i wszystkich miłośników literatury dziecięcej. W bolońskiej bibliotece Salaborsa spotkają się Ci, którzy chcą podzielić się refleksją nad relacją między książkami ilustrowanymi i edukacją, a także doświadczeniami w promocji czytania. 

Program wydarzeń jest bardzo bogaty: dyskusja o wykorzystaniu książki obrazkowej w szkołach, o współpracy wydawnictw z bibliotekami, prezentacja filmu dokumentalnego. W programie także spotkania z wydawcami: Magda Kłos-Podsiadło z wydawnictwa Wytwórnia została zaproszona do dyskusji „Wydawanie książek obrazkowych: między niezależnością a zaangażowaniem”.

Konferencja kończy się otwarciem wystawy prezentującej twórczość artystów oraz wybory edytorskie zaproszonych wydawnictw. Wśród 12 wydawców z całego świata, swoje książki i ilustracje pokaże także wydawnictwo Wytwórnia. To dla nas wielkie wyróżnienie być w tak wspaniałym, międzynarodowym gronie. Kuratorzy wystawy – Stowarzyszenie Kulturalne Hamelin – wybrało publikacje polskich autorów oraz ilustracje z książki Anny Kaźmierak „Gdzie ty jesteś, koguciku?”. Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego początku wizyty na Targach Książki w Bolonii. To efekt naszej kilkunastoletniej, konsekwentnej działalności promującej czołówkę polskich twórców książek dla dzieci. – mówi Magda Kłos-Podsiadło z wydawnictwa Wytwórnia.

Konferencja „L’occhio del mondo” jest organizowana przez wydawnictwo Topipittori i Stowarzyszenie Hamelin, we wspólrpacy z miastem Bolonia. To włoska część  europejskiego projektu „L’oeil du monde”, dofinansowanego przez Unię Europejską. Za polską odsłonę wydarzenia odpowiedzialne jest wydawnictwo Wytwórnia, które zorganizowało konferencję „Oko na świat” w Bibliotece Narodowej 22 marca 2024.

Niedziela, 7 kwietnia 2024, konferencja 9.30 – 18.30, otwarcie wystawy 18.30
Biblioteka Salaborsa, Piazza del Nettuno 3, Bolonia 

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj