Wróżkowy ogród

0
767

„Wróżkowy ogród”
Georgia Buckthorn
ilustr. Isabella Mazzanti
przeł. Maria Mazurowska
Wydawnictwo Świetlik, kwiecień 2023

„Kiedy bociany wróciły do domu”
Isabella Tree 
ilustr. Alexandra Finkeldey
przeł. Maria Mazurowska
Wydawnictwo Świetlik, kwiecień 2023

Mimi ma jedno wielkie marzenie. Chciałaby zobaczyć w swoim ogrodzie prawdziwe wróżki! Postanawia zadbać o swój ogród najlepiej jak potrafi i stworzyć bajkowe miejsce, któremu żadna wróżka się nie oprze. W ruch wchodzą łopaty i grabie, którym nie umkną żadne chwasty i szkodniki. Musi być idealnie! Niestety, mimo starań, wróżki wciąż się nie pojawiają. Czyżby dziewczynka robiła coś nie tak? Kiedy Mimi porzuca wszelką nadzieję, pewnego wieczoru pod jej oknem pojawiają się tajemnicze, migoczące światła. Czy to wróżki chcą przekazać dziewczynce ważną wiadomość? 

„Wróżkowy ogród” to magiczna opowieść o tym, jak ważna jest otaczająca nas przyroda i panująca w niej harmonia. Wróżki, znane ze swojej miłości do natury, zapraszają do dzikiego, letniego ogrodu i wyjaśniają, że miejsca pełne zieleni, to dom dla wszystkich stworzeń. Każdy jest tu mile widziany, zarówno człowiek, jak i malutka gąsienica. Tutaj przyroda otuli Cię swoim bogactwem, jeżeli jej tylko na to pozwolisz. 

„Kiedy bociany wróciły do domu”

Beanie kocha ptaki i uwielbia obserwować je wspólnie z tatą. Kiedy dziewczynka odkrywa, że dawno temu w jej wiosce żyły wielkie bociany białe, chce zrobić wszystko, by znaleźć sposób na ich przywrócenie. Niestety, nie jest to takie proste. Bociany mogą przecież latać setki kilometrów, więc wypuszczenie ich na okoliczne tereny, nie wystarczy, aby wróciły i zostały na stałe. Czy Beanie wspólnie z przyjaciółmi uda się opracować plan, by sprowadzić bociany do domu? 

„Kiedy bociany wróciły do domu” to wzruszająca historia, która pomoże dzieciom zrozumieć, że nikt nie jest za mały, żeby dbać o naturę i chronić przyrodę. 

O serii: 

„Blisko natury” to nowa seria wydawnictwa Świetlik, która w lekki i przyjemny sposób wprowadzi wszystkie dzieci w świat ekologii i ochrony przyrody. Te urocze i mądre opowiadania rozbudzą w młodych czytelnikach miłość do natury, zainspirują do wprowadzenia małych zmian w lokalnym środowisku oraz do wspólnego działania na rzecz ochrony roślin i zwierząt. 

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj