Stopy

0
1457

„Stopy”
Gen-ichiro Yagyu
ilustr. Gen-ichiro Yagyu
przeł. Karolina Radomska-Nishii
Tako, 2018
wiek: 5+
seria: Moje Ciało

Informacja wydawcy:

Seria Moje Ciało przeznaczone jest dla dzieci w wieku powyżej pięciu lat i ma na celu przybliżenie im ciekawostek i znaczenia poszczególnych części naszego ciała. To książka edukacyjna o ciele człowieka, napisana w sposób przystępny, ciekawy i bardzo przyjazny.

Tym razem pod lupę autorzy wzięli ludzkie stopy i przybliżają nam ich znaczenie oraz wagę dla rozwoju człowieka. I choć świadomość odrębności poszczególnych części ciała jest już powszechna i młodszych dzieci, to książka ta doskonale pozwala usystematyzować wiedzę o stopach i uświadomić dziecku jak ważny jest to narząd dla naszego ciała i codziennej aktywności. Dowiemy się z niej, po co nam stopy i jak możemy je wykorzystać. Dziecko w prosty sposób zrozumie też, co to są linie papilarne i jaka jest różnica między stopami a dłońmi. Na przykładzie stopy goryla i jej podobieństwa do dłoni, dziecko zrozumie podstawy zasady ewolucyjnej i swoją odrębność. Na końcu znajdziemy miejsce do obrysowania i uwiecznienia własnych stóp.

Sama książka jest skonstruowana w sposób niezwykle przystępny i napisana bardzo prostym i jednocześnie przyjaznym językiem. Bogato i trafnie ilustrowana opowieść łączy w sobie podstawowe wątki edukacji z doskonałą zabawą. Całość jest tak skonstruowana, aby przybliżyć dziecku rolę stóp w naszym organizmie i sprowokować je do zadawania kolejnych pytań, które mogłyby pogłębić tę wiedzę. Dzięki temu jesteśmy w stanie spędzić z tą książką wiele ciekawych godzin, w których trakcie nasz maluch nie tylko będzie się doskonale bawił, ale też rozwijał.