Ryś Żartowniś

0
235

„Ryś Żartowniś”
tekst i il. Nika Jaworowska-Duchlińska
Świetlik, kwiecień 2024

Poznajcie Rysia Żartownisia – najbardziej towarzyskiego i dowcipnego mieszkańca lasu!

Ryś Żartowniś spośród wszystkich leśnych zwierząt jest mistrzem żartów, figli i wszelakich psot. Od świtu do wieczora wymyśla podstępy i zastanawia się, kogo tym razem nabrać, komu zrobić psikusa. Lista jest długa… jeleń, zając, wilk, lis, żmija. Każde z nich wpadnie w niezłe tarapaty. I chyba tylko Rysiowi będzie z tego powodu do śmiechu. Reszcie mieszkańców lasu powoli kończą się zapasy poczucia humoru i cierpliwości do rysiowych żartów.

Co się jednak stanie, gdy to właśnie Ryś Żartowniś wpadnie w prawdziwe kłopoty, a wszystkim będzie się wydawało, że to kolejny psikus i nikt mu nie uwierzy? Czy mimo to będzie mógł liczyć na pomoc przyjaciół? 

Niezwykle pouczająca, mądra, ale też zabawna opowieść o poczuciu humoru, granicy żartu oraz jego konsekwencjach, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, która pokazuje emocje i odczucia każdej ze stron. Ta pełna ciepła i wspaniałych ilustracji historia będzie idealnym wprowadzeniem do rozmowy z dzieckiem.

Książka adresowana jest nie tylko do najmłodszych, ale także dorosłych odbiorców. Może skłonić do refleksji nad poczuciem humoru w czasach, gdy granice tego, co dozwolone i tego, co wypada, zostały mocno przesunięte. 

„Ryś Żartowniś” to książka napisana i zilustrowana przez Nikę Jaworowską-Duchlińską (autorkę ilustracji m.in. do książek Justyny Bednarek: „Kury z grubej rury”, „O kurza twarz!”, „Hip, Hip, KURA!). 

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj