Nominacje do Nagrody Literackiej Warszawy

0
242

W Dniu Książki i Praw Autorskich zostały ogłoszone nominacje do 17. edycji Nagrody Literackiej Warszawy. Dla mnie jest to szczególna edycja, bo mam razem z Martą Ignerską nominację za książkę szaloną i bardzo miejską „Ferment w mieście”! To jest kosmos!

W kategorii książka dla dzieci i młodzieży mamy trzy książki:

„Gdzie ty jesteś koguciku?” Anny Kaźmierak (Wytwórnia)

„Ferment w mieście” z tekstem Marty Lipczyńskiej-Gil, ilustracje i opracowanie graficznie Marta Ignerska 🙂 (Hokus-Pokus)

„Hajda” Marii Strzeleckiej (Libra.pl)

  Do tegorocznej, siedemnastej już edycji Nagrody Literackiej Warszawy zgłoszono aż 755 książek. W kategorii proza – 293 tytuły, 212 tomów poezji, 149 książek w kategorii literatura dziecięca, 75 tytułów w kategorii książka o tematyce warszawskiej, a w najmłodszej kategorii – komiks i powieść graficzna – 37 publikacji.

  Jury Nagrody Literackiej obradowało w składzie: Justyna Sobolewska – przewodnicząca, Maciej Jakubowiak – sekretarz, Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Piotr Sadzik, Agnieszka Sowińska, Karolina Szymaniak.

  Miasto Stołeczne Warszawa jest organizatorem konkursu.

  Nagrodę Literacką wspierają portale czytelnicze Lubimyczytac.pl i booklips.pl jako patroni medialni. Magazyn kulturalny Dwutygodnik i Muzeum Karykatury w Warszawie to partnerzy projektu

  Marta Lipczyńska-Gil, nominowana 🙂

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj