Nominacje do nagrody Dobre Strony

0
157

16 listopada ogłoszono nominacje nagrody Dobre Strony. To nagroda, która jest wręczana wydawcom książek najatrakcyjniejszych pod względem graficznym i artystycznym. 

Jury w składzie: Anita Wincencjusz-Patyna – przewodnicząca komisji, Grażyna Lange, Karolina WIśniewska, Janusz Górski, Andrzej Ociepa zapoznało się z 50 tytułami zgłoszonymi przez 20 wydawców. Podczas obrad w dniu 14 listopada 2023r. jury nominowało 5 książek:

1. „Gdzie ty jesteś, koguciku?”, tekst i ilustracje: Anna Kaźmierak, Wydawnictwo: Wytwórnia

2. „Pan Wyrazisty”, tekst: Olga Tokarczuk, ilustracje: Joanna Concejo, projekt graficzny: Maria Szczodrowska, Radek Staniec, Wydawnictwo: Format

3. „To jest Maks”, tekst: Patryk Pufelski, ilustracje: Justyna Sokołowska, Wydawnictwo: Dwie Siostry

4. „Święta cały rok”, tekst: Tomek Żarnecki, ilustracje: Gosia Kulik, Wydawnictwo: Warstwy

5. „Ziemianie”, tekst: Ewa Solarz, ilustracje: Robert Czajka, Wydawnictwo: Druganoga.

Gala wręczenia nagród edytorskich odbędzie się 30 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Zwycięzcy otrzymają po 20 tys. zł i statuetki. 

Nagroda Dobre Strony to wyróżnienie dla wydawców książek dziecięcych. Zadaniem jurorów jest wskazanie i uhonorowanie najlepszych pod względem edytorskim (graficznym, typograficznym i artystycznym) książek wydanych w Polsce i po polsku w mijającym roku. Nagroda Dobre Strony wręczana jest podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

(informacja organizatora)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj