Nagrody Pióro Fredry i Dobre Strony 2021 przyznane!

0
843

Znamy laureatów nagród edytorskich Pióro Fredry i Dobre Strony! Nagrodę Pióro Fredry 2021 za najlepszą edytorsko książkę dla dorosłych otrzymuje Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Nagrodzona publikacja to „Eryka i Jan Drostowie. Mistrzowie szkła ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu” autorstwa Barbary Banaś, z projektem graficznym Joanny Jopkiewicz. Natomiast Dobre Strony 2021 – wyróżnienie za publikację dla młodszych czytelników – otrzymało Wydawnictwo Agora dla dzieci za książkę „O, choroba” z tekstem Bogusia Janiszewskiego i ilustracjami Maxa Skorwidera. Oba wydawnictwa otrzymają po 20 tys. zł, które zgodnie z regulaminem nagród są zobowiązane przeznaczyć na wydanie kolejnych książek.

Wręczenie Pióra Fredry i Dobrych Stron tradycyjnie odbyło się podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Łącznie do nagród edytorskich Pióro Fredry i Dobre Strony zgłoszono w tym roku 122 tytuły z 61 wydawnictw. Nadesłane książki oceniło jury w składzie: Marcin Czerwiński, Janusz Górski, Grażyna Lange, Anita Wincencjusz-Patyna (przewodnicząca), Karolina Maria Wiśniewska.

fot. Max Pflegel | Wrocławski Dom Literatury

Fundatorem nagród jest Fundacja KGHM Polska Miedź. Organizatorem nagród, podobnie jak i Wrocławskich Targów Dobrych Książek, jest Wrocławski Dom Literatury.

(informacja organizatora)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj