Nagrodę Asahi IBBY otrzymuje…

0
973

Sylvia Vardell, przewodnicząca Jury IBBY ogłosiła zwycięzcę nagrody IBBY-Asahi Reading Promotion Award 2022. Nagrodę w 2022 roku otrzymuje The Nunavut Literary Council z Kanady – organizacja, która zainicjowała program Ilitaqsinniq.

The Nunavut Literary Council to organizacja non-profit, założona w 1999 roku, która promuje i wspiera inicjatywy dotyczące umiejętności czytania i pisania w oficjalnych językach Nunavut z poszanowaniem zasad budowania i rozwoju potencjału społeczności Eskimosów.

Program wspiera i zachęca rodziców oraz opiekunów do rozwijania umiejętności czytania i pisania u niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym w ramach przygotowań do sformalizowanej edukacji. Grupą docelową programu są dzieci od urodzenia do szóstego roku życia, a także ich rodzice i opiekunowie.

Członkowie organizacji – edukatorzy, promotorzy czytania współpracują ze sobą, aby zapewnić „kompleksowe wsparcie” dla nieformalnego procesu uczenia się, opartego na kulturze w ciepłym, bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

Jury doceniło całościowe podejście do projektu jako dobre przesłanie, zwłaszcza dla mniejszości narodowych na całym świecie. Podziwiano pomysł „bezpiecznego miejsca” z naciskiem na międzypokoleniową umiejętność czytania i pisania w rodzinie.

Zwycięzcy nagrody IBBY-Asahi Reading Promotion Award otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 USD. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj