„Moja siostra, mój brat”

0
1326

„Moja siostra, mój brat”
Małgorzata Swędrowska
ilustr. Joanna Bartosik
Wytwórnia, premiera: 10 kwietnia 2021
wiek: 3+

Informacja wydawcy:

Relacja rodzeństwa to prawdziwa huśtawka i mieszanka uczuć. Jest w niej miejsce na rywalizację, zazdrość i gniew, ale też podziw, troskę i miłość. Autorki tej książki z wielką czułością i wnikliwością kreślą sytuacje, z których składa się rodzinne, codzienne życie siostrzano-braterskie. Wielkim atutem książki są ilustracje, dopełniające tekst i inspiruące do snucia własnych opowieści, do refleksji odnajdywanej w wieloznacznościach.

Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej – po książce „Moja mama, mój tata” I “Moja babcia, mój dziadek” – familijnej odsłonie.

O Autorkach:

Małgorzata Swędrowska – pedagożka, trenerka nauczycieli i bibliotekarzy, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Autorka książek dla dzieci „Moja mama, mój tata“ i „Moja babcia, mój dziadek“, „Moja siostra, mój brat“, „Elementarz w podskokach“ i „777 pomysłów na zabawy z książką“


Joanna Bartosik – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, doktorantka na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zilustrowana przez nią książka „Moja mama, mój tata“ została wybrana przez międzynarodowe jury portalu DPictus jako jedna ze 100 najpiękniejszych książek świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj