Kurzol. Gdzie się podział sen?

0
752

„Kurzol. Gdzie podział się sen?”
Boguś Janiszewski
ilustr. Nikola Kucharska
Wydawnictwo Agora dla dzieci, kwiecień 2023

Co się dzieje w twoim ciele? Łap piątą klepkę i wskakuj do środka!

Bardzo to wkurzające, gdy kładziesz się spać i nie możesz zasnąć… Antek przewraca się z boku na bok, wierci się i wierci, i nic! Przypadkiem odkrywa, że pod jego łóżkiem mieszka podejrzany stworek, w dodatku cały z… kurzu. Kurzol okazuje się całkiem fajnym gościem, co więcej – ma patent na to, jak pomóc Antkowi. Kiedy obaj przenoszą się do wnętrza organizmu chłopca, robi się naprawdę ciekawie. A to dopiero początek przygody!

„Kurzol. Gdzie się podział sen?” to brawurowe połączenie komiksu oraz tradycyjnej opowieści. Książkę stworzyli wspólnie Boguś Janiszewski i Nikola Kucharska. On specjalizuje się w przybliżaniu dzieciom tematów, na których zazwyczaj wykładają się dorośli. Ona rysuje z takim pazurem, że mucha nie siada! Oto pierwszy tom serii o Antku i Kurzolu, która pomaga młodym czytelnikom zrozumieć, jak działa organizm i co zrobić, by miał się jak najlepiej.

Przygody Antka i Kurzola to nowa seria książek w nurcie SELF-REGULATION. Dzięki rozpoznawaniu emocji i reakcji organizmu oraz zrozumieniu ich mechanizmów i skutków, jakie ze sobą niosą, dzieciom łatwiej będzie dokonywać wyborów mających korzystny wpływ na ich samopoczucie i zachowanie.

W przygotowaniu część poświęcona lękowi.

Boguś Janiszewski – absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisarz, nauczyciel, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Autor licznych, stworzonych wspólnie z ilustratorem Maksem Skorwiderem popularnonaukowych książek dla dzieci z serii „To o czym dorośli ci nie mówią” Wydawnictwa Publicat („Ekonomia”, „Polityka”, „Mózg”, „Kosmos”, „Sztuczna Inteligencja”, „Wirus i inne drobne ustrojstwa”, „KlimatC „Emocje”, „Śmieci”, „Seks”, „Świat do remontu”), książek „Rewolucje”, „Mury” i „Wojny” (wyd. Albus) oraz książki-cegiełki „O, choroba” wydanej w 2021 roku przez Wydawnictwo Agora dla dzieci i Fundację ISKIERKA.

Jego publikacje zdobywają liczne nagrody, wyróżnienia i nominacje w najbardziej prestiżowych konkursach (Książka Roku PS IBBY, Nagroda Literacka m.st. Warszawy, Dobre Strony).

Nikola Kucharska – jedna z popularniejszych polskich rysowniczek. Autorka popularnonaukowych książek obrazkowych „Mity greckie dla dzieci w obrazkach”, „Zaginiona wyspa”, „Miasto psów”, „Fakty i plotki o smokach”, „Zwierzęta, które zniknęły”, oraz cyklu „Jak to działa?”, ilustratorka takich tytułów jak „Róża, a co chcesz wiedzieć”, czy serii „Puk, Puk”. Tworzy również gry planszowe („Jedzie pociąg z daleka”, „Bankrut”, „Ufo”, „Cztery Łapy”, „Wilk morski” i in.).

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj