„Kto jest sam?”, „Czyja babcia”

0
1024

„Kto jest sam?”, „Czyja babcia”
Stina Wirsén
przeł. Katarzyna Skalska
Zakamarki, czerwiec 2022

Uwielbiam książki Stiny Wirsén! Te dwa tytuły mamy w domu z poprzedniego wydania, ale są już zaczytane! Cieszę się, że jest nowe – zakamarkowe.

Stina Wirsén jest dla mnie mistrzynią zamknięcia w kilka słowach i tych „nabazgrolonych” postaciach tylu emocji, że aż kipi. Uwielbiam taką lapidarność i poczucie humoru! I nasze dzieci także. Synowie to już stare konie (ale poznali pierwsze wydanie tych części), ale córka nadal lubi, kiedy jej czytam.

„Kto jest sam?” – Jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy wszyscy odmawiają zabawy z tobą? Nie jest łatwo… ale Miśka w końcu znajduje sposób na spędzenie czasu w samotności.

„Czyja babcia?” – Och, babcia jest taka fajna, że chce się ją mieć tylko dla siebie! Miśka nie potrafi podzielić się babcią z kuzynką…

Marta Lipczyńska-Gil

Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością obserwacji wszelkich odcieni dziecięcych emocji i przedstawiania ich przy pomocy pozornie prostych rysunków. Jej mikrohistorie niosą w sobie humor, zwroty akcji i nierzadko kończą się zaskakującą puentą.

Polecam wszystkie książki z Miśką!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj