Księgarnia z duszą

0
1491

Drodzy, chciałabym przypomnieć o nowej zrzutce na księgarnię Ambelucja, którą założyłam niemal miesiąc temu…

18 października 2021 roku rozmawiałam przez telefon z Sebastianem Szymkowiakiem, współtwórcą księgarni i wyd. Łajka. Sebastian zadzwonił do mnie, kiedy jechałam samochodem. Rozmowa była krótka, mieliśmy zdzwonić się później. Jak się okazało rozmawialiśmy wtedy ostatni raz… Miesiąc później -18 listopada 2021 roku Sebastian zmarł. 

Niebawem minie rok, kiedy nie ma go wśród nas, ale jego energia krąży. Monika prowadzi księgarnię Ambelucja w Sopocie, ale została ze wszystkim sama. Są wokół niej ludzi życzliwi, ale ostatecznie prowadzenie firmy jest na jej głowie, a to nie jest łatwy czas dla niej i dzieciaków. 

Góra, dół, góra dół – tak to przebiega, już coś o tym niestety wiem, bo w grudniu ur. odszedł nagle mój tata. Są takie chwile, kiedy człowiekowi nic się nie chce, nawet wstać z łóżka…

Monika pracuje, prowadzi księgarnię, ale nie jest łatwo funkcjonować na pełnych obrotach po stracie. Wesprzyjmy Monikę jeszcze raz! Zakładam drugą zrzutkę. Cel – wsparcie księgarni Ambelucja.

Czynsz, zakupy książek dla czytelników to są konkretne wydatki. A prowadzenie takiej niszowej działalności nie jest dochodowe… To jest „sztuka dla sztuki”, ale to właśnie ona nas ratuje w trudnych momentach! 

Wesprzyjcie nawet symboliczną kwotą albo wpadajcie po książki do sopockiej Ambelucji. Ta można znaleźć białe kruki…

Link do zrzutki tu.

Marta Lipczyńska-Gil, fot. Ania Czajka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj