Kicia Kocia – 5000 książek trafi do szpitali

0
1244

Wydawnictwo Media Rodzina, pragnąc by wartościowe i atrakcyjne książki dla najmłodszych docierały do jak najszerszej grupy małych czytelników, zdecydowało się nawiązać współpracę z Fundacją Zaczytani.org, której przekazało aż 5000 egzemplarzy książki „Kicia Kocia jest chora Anity Głowińskiej. Za sprawą działań Fundacji jeden z tomików najbardziej poczytnej serii dla dzieci zostanie rozesłany do szpitali, by umilać maluchom czas w Zaczytanych Bibliotekach.
Docelowo książeczki trafią do ponad 400 szpitali, placówek medycznych, opiekuńczych i pomocowych oraz do wolontariuszy prowadzących zajęcia z bajkoterapii.

FUNDACJA ZACZYTANI.ORG
Fundacja od 2013 roku promuje zaangażowane czytelnictwo, zajmuje się edukacją społeczną i zwiększaniem dostępu do literatury. W swoich działaniach łączy środowiska artystyczne, naukowe oraz biznesowe, tworząc projekty rozwoju społecznego. Swoimi przedsięwzięciami wspiera pacjentów szpitali, podopiecznych placówek pomocowych oraz inspiruje mieszkańców miast. 

WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA
Wydawca książek dla dzieci, młodzieży, tytułów psychologicznych i poradników działający na rynku wydawniczym od 29 lat.Wśród oferty wydawniczej szczególne miejsce zajmują bestsellerowe serie Jak mówić, żeby dzieci na słuchały…,Harry Potter, Igrzyska śmierci, Opowieści z Narnii oraz tytuły popularno-naukowe, jak „Inteligencja emocjonalna”,„Pułapki myślenia” czy „Factfulness”. Najpopularniejsze tytuły dla dzieci to opowiadania o Kici Koci, Panu Kuleczce, Pettsonie i Findusie oraz Krowie Matyldzie. Uznaniem cieszy się też klasyka literatury dziecięcej w nowych przekładach i szatach graficznych, a w serii beletrystyki dla dorosłych Gorzka Czekolada ukazały się m.in. kryminały Nele Neuhaus, Dominika Dána, „Służące”Kathryn Stockett czy „Córka Króla Moczarów” Karen Dionne. 

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj