Gala finałowa konkursu Książka Roku 2023 coraz bliżej

0
340

Polska Sekcja Ibby serdecznie zaprasza na Galę finałową konkursu Książka Roku 2023, która odbędzie się w poniedziałek, 18 grudnia o godzinie 18:00 w sali audiowizualnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie.

Celem konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY jest promocja wartościowej literacko i artystycznie książki dla dzieci. W konkursie na „Książkę Roku”, ustanowionym w 1988 r., nagrody przyznaje jury powoływane przez Zarząd Polskiej Sekcji IBBY w trzech kategoriach:

  • pisarz (dwie równorzędne nagrody – za książkę dla dzieci i za książkę dla młodzieży),
  • ilustrator (dwie równorzędne nagrody – za książkę obrazkową  oraz za ilustracje i koncepcję graficzną)
  • upowszechnianie czytelnictwa – tu nagrody otrzymują osoby fizyczne lub prawne, działające wyjątkowo aktywnie na rzecz upowszechniania czytelnictwa i promocji książki dla młodego czytelnika.

W kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze” nagroda jest przyznawana we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko. W tym roku dla twórcy/ autora/ autorów/ wydawcy książek (tekstów literackich, książek obrazkowych lub komiksów) o tematyce związanej z dziecięcymi doświadczeniami przemocy i zaniedbania, opublikowanych w okresie ostatnich 10 lat.

Z myślą o wszystkich, którzy nie będą mogli być na gali osobiście w tym szczególnym dniu, będzie zorganizowana transmisja na żywo z uroczystości wręczenia nagród.

Lista nominowanych w tegorocznej edycji konkursu publikacji zostanie opublikowana w sobotę 2 grudnia na stronie ibby.pl oraz na profilach PS IBBY w mediach społecznościowych.

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj