„Dwa dla mnie, jeden dla ciebie”

0
959

„Dwa dla mnie, jeden dla ciebie”
Jörg Mühle
ilustr. Jörg Mühle
przeł. Anna Kierejewska
Dwie Siostry, premiera: 7 października 2020
seria: Polecone z Zagranicy
wiek: 3+

Informacja wydawcy:

Dowcipna książka obrazkowa o tym, jak trudno dzielić się z innymi. Nowy rozbrajający tytuł autora bestsellerowych książek kartonowych o króliczku.

Niedźwiedź po drodze do domu znajduje w lesie trzy smakowite grzyby. Jego przyjaciółka, łasica, smaży je na patelni. Ale gdy siadają do stołu, pojawia się problem: jak podzielić trzy między dwoje? Każde z przyjaciół ma na ten temat inne zdanie i całe mnóstwo argumentów. Tak zaczyna się sprzeczka – a gdzie dwóch się kłóci…

W serii „Polecone z Zagranicy” ukazują się przekłady ilustrowanych książek dla dzieci, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie.

Link do serii:
https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/katalog/serie/polecone_z_zagranicy/

Jörg Mühle (ur. 1973) – niemiecki ilustrator i autor książek obrazkowych dla dzieci. Międzynarodową popularność przyniosła mu przetłumaczona na wiele języków seria książeczek o króliczku („Śpij, króliczku”, „Do kąpieli, króliczku”, „Nie płacz, króliczku”). Za „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” otrzymał nominację do Deutscher Jugendliteraturpreis, najbardziej prestiżowej niemieckiej nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej. Wcześniej nagrodę tę zdobyła zilustrowana przez niego książka „Z pozdrowieniami, żyrafa” z tekstem Megumi Iwasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj