„Co lubią uczucia?”

0
579

„Co lubią uczucia?”
Tina Oziewicz
ilustr. Aleksandra Zając
Dwie Siostry, 2022

Małe, pękate, puchate, długouche, ogoniaste, z oczami jak koraliki. Co to za stworki? Na pewno je znacie, nawet jeśli jeszcze o tym nie wiecie… Zajrzyjcie do świata uczuć w kontynuacji bestsellerowej książki „Co robią uczucia?”!

Cierpliwość miesza konfitury, Ciekawość gada z Lękiem pod szafą, Upór znów się gdzieś przykleił, Wdzięczność spaceruje korytarzami Pamięci z kubkiem gorącego kakao, a Złośliwość przygotowuje kolejną truciznę…

Poznajcie prywatne życie uczuć – i innych stworzeń, które żyją w każdym z nas. Jak mieszkają? Z kim się przyjaźnią? Czego się obawiają? Co je złości, a co sprawia im radość? Przekonajcie się sami, a lepiej zrozumiecie ich świat.

Poetycki, pełen uważności i czułości tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z pełnymi wdzięku ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza, zachęca do refleksji i zaprasza do empatycznego przyjrzenia się temu, co czujemy.

Polecamy także „Co robią uczucia?”

Tina Oziewicz – autorka książek dla dzieci, literaturoznawczyni i tłumaczka. Absolwentka filozofii oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

tinaoziewicz.com

Aleksandra Zając (ur. 1988) – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysuje i lepi w glinie. Jej „Dziksy” znalazły się w finale międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014. 

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj