Konkurs na dziewczyński manifest!

0
1315

Redakcja czasopisma „Czas Kultury” i Zespół „Archiwum Kobiet” w Instytucie Badań Literackich PAN organizuje konkurs na manifesty dziewczyńskie.

W przyszłym roku ukaże się numer „Czasu Kultury” poświęcony dziewczyńskości i chciałybyśmy, by na jego łamach miały okazję wypowiedzieć się same dziewczyny: o tym, czym jest dla nich dziewczyńskość, i o tym, co jest dla nich ważne. 

Ogłaszamy konkurs na manifest dziewczyński. Wybierzemy 10 manifestów, które zostaną opublikowane w wersji papierowej czasopisma. Pozostałe staną się częścią Archiwum Kobiet jako ważny głos młodego pokolenia drugiej dekady XXI wieku. Zachęcamy do przekazywania informacji o konkursie w szkołach, grupach sportowych, ogniskach muzycznych i wśród dziewczyn z bliskiego albo dalekiego otoczenia, mieszkających we wszystkich rejonach Polski i nie tylko.

Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego. Prosimy o przesyłanie manifestów w formie skanu lub w treści maila na adres: archiwumkobiet@ibl.waw.pl z dopiskiem MANIFEST.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku kwietnia 2022.

Regulamin konkursu na dziewczyński manifest

1. Organizatorami konkursu są Zespół „Archiwum Kobiet”  (Instytut Badań Literackich PAN) oraz redakcja pisma „Czas Kultury”.

2. Konkurs kierowany jest do dziewczyn w wieku od 8 do 18 lat. Aby wziąć w nim udział, przyślij organizatorom manifest swojego autorstwa, w którym napiszesz, czym dla ciebie jest dziewczyńskość. 

3. Manifest może mieć formę tekstu lub pracy plastycznej / graficznej / kaligraficznej itp.

4. Manifest w formie tekstu powinien być napisany po polsku, na komputerze lub odręcznie, i mieć nie więcej niż jedną stronę A4 (1800 znaków ze spacjami w Wordzie). Manifest w formie innej niż plik Word należy zeskanować lub sfotografować i przesłać w formie pliku o rozmiarze minimum 2 MB.

5. Pracę przyślij do 15.02.2022 na adres mailowy: archiwumkobiet@ibl.waw.pl (wpisz temat „Manifest”). 

6. W wiadomości wpisz następujące informacje: swoje imię i nazwisko, numer telefonu, adres korespondencyjny, wiek.

7. Zgłaszając pracę na konkurs, akceptujesz regulamin konkursu, a jeśli twoja praca zostanie nagrodzona, licencja niewyłączna (bez ograniczeń czasowych i terytorialnych) do przysłanego tekstu przechodzi na Archiwum Kobiet (IBL PAN), co oznacza zgodę na publikację w „Czasie Kultury” i na stronie Archiwum Kobiet (IBL PAN). 

8. Wszystkie prace (również te nienagrodzone) przechodzą na własność Archiwum Kobiet (IBL PAN).

9. Przesyłając pracę, oświadczasz, że nadesłany utwór jest twojego autorstwa.

10. Do konkursu możesz zgłosić tylko jeden manifest.

11. Jury konkursu będzie zwracać uwagę na oryginalność i samodzielność nadesłanych prac.

12. Nagrodą w konkursie jest publikacja manifestu w „Czasie Kultury” w 2022 r. Nagrodzonych zostanie dziesięć (do trzynastu) prac.

13. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku kwietnia 2022 r. Zwyciężczynie zostaną powiadomione telefonicznie lub mailowo.

14. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieprzyznania nagród.

15. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach niniejszego konkursu jest:

Instytut Badań Literackich PAN

NIP: 525-000-84-59

REGON: 000325771

Adres: ul. Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa

e-mail: archiwumkobiet@ibl.waw.pl.

16. Dane osobowe uczestniczek zostaną przekazane redakcji „Czasu Kultury” w celu realizacji postanowień konkursowych.

17. Dane osobowe uczestniczek przetwarzamy wyłącznie w celu realizacji niniejszego konkursu. 

18. Uczestniczkom przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych, w przypadkach określonych w przepisach RODO.

19. Przechowywanie przez nas danych osobowych uczestniczek odbywać się będzie przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania, to jest przede wszystkim przez okres konieczny do realizacji obowiązków nałożonych na nas przez przepisy prawa.

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj