Nagroda Literacka m.st. Warszawy – nominacje

0
903

Jury Nagrody Literackiej m. st. Warszawy (Justyna Sobolewska, Maciej Jakubowiak, Eliza Kącka, Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Agnieszka Sowińska,  Karolina Szymaniak) nominowało trzy tytuły do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca:

Aleksandra i Daniel Mizielińscy w „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” zapraszają czytelników w nową podróż dookoła świata – wspólnie z żubrem Kubą i wiewiórką Ulą wędrujemy przez parki narodowe od Yellowstone przez Grenlandię po Komodo. Autorzy połączyli coś pozornie niemożliwego do pogodzenia: komiks, pełne szczegółów rozkładówki, rysowany zielnik, czarno-białe ryciny inspirowane dawnymi księgami przyrodniczymi.

„Skąd jestem?” Agnieszki Kacprzyk z ilustracjami Marianny Sztymy to dowód na to, że o najbardziej intymnych sprawach można rozmawiać z dziećmi tak, by uszanować nie tylko ich wrażliwość, ale też inteligencję. Tytułowe pytanie, którego rzekomo boją się wszyscy rodzice, staje się tu punktem wyjścia do pozbawionej fałszywego skrępowania opowieści, która zresztą może wiele wyjaśnić również dorosłym.

„Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” Rafała Witka z ilustracjami Aleksandry Fabii to pozornie dobrze znana opowieść o codziennych perypetiach przedszkolaków, tyle że są wśród nich dzieci i ludzkie, i psie, i ptasie, i królicze. O tym przedszkolu, w którym każde dziecko jest ważne, Rafał Witek pisze z taką naturalnością, jakby międzygatunkowa przyjaźń była czymś najzwyklejszym.

Laureaci 14. Nagrody Literackiej m. st. Warszawy zostaną głoszeni w czerwcu. Szczegóły na profilu FB Nagrody.

źródło: http://www.kulturalna.warszawa.pl/nagroda-literacka,1,13057.html?locale=pl_PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj