Włosy

0
1505

„Włosy”
Gen-ichiro Yagyu
ilustr. Gen-ichiro Yagyu
przekł. Henryk Lipszyc
Tako, premiera: 15 marca 2020
wiek: 5+
seria: Moje Ciało

Informacja wydawcy:

Po co nam włosy na głowie? Czy to kłopot, gdy się ich nie ma? Do czego się przydają brwi i rzęsy? Co się stanie, gdy spływający z czoła pot zatrzyma się na połączonych ze sobą brwiach? Co to jest meszek? Czy rzeczywiście rośnie na całym ciele? Kiedy włosy zaczynają rosnąć w miejscach intymnych? Czy włosy pod pachami trzeba golić? Czy zarost na twarzy przydaje się do czegoś? Kto zapuszcza włosy w nosie?

Siódmy tom edukacyjnej serii Moje Ciało, jak zwykle po brzegi wypełniony humorem i zabawą, przybliża wiedzę na temat włosów i włosków rosnących na ciele człowieka. 

Książki serii Moje Ciało są dziełem japońskiego autora i ilustratora książek obrazkowych Gen-ichiro Yagyu. O sukcesie serii oraz jej wyjątkowości przesądza metoda twórcza autora: z jednej strony, spojrzenie na sprawy ciała ludzkiego z perspektywy dziecka, z drugiej strony, proste wyjaśnienia złożonych procesów zachodzących w ciele człowieka oraz przystępne przedstawienie faktów dotyczących anatomii i fizjologii. W każdym tomie serii możemy znaleźć mnóstwo zabawnych rozmów dzieci, zapis ich autentycznych pytań i szczerych trosk uchwyconych w swobodnych i wyrazistych rysunkach, którym towarzyszy mądry, lecz nie dydaktyczny, głos dorosłej osoby. Naturalność, bezpretensjonalność, autentyzm i humor to nieodłączne cechy książek Gen-ichiro Yagyu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj