Books, Bücher, Libros, Livres – premiery z zagranicy – X 2017

0
1461

Mimo ogromnej pracy polskich wydawców, którzy z uporem Syzyfa wyłuskują najciekawsze światowe tytuły i przedstawiają je polskim czytelnikom, lwia część świetnych książek przechodzi nam koło nosa. Postanowiłam je Wam pokazać. Co miesiąc będę przeglądać kilkaset świeżych tytułów i najbardziej frapujących książek dla najmłodszych, żeby przedstawić najlepsze z najlepszych…

Polecamy cykl Małej czcionki, czyli Zosi Gwardyś – „Premiery z zagranicy. Books. Bücher. Libros. Livres”.Oto przegląd lektur z października 2017 (poprzedni znajdziecie tutaj).

„Horses: Wild & Tame” (Konie: dzikie i ujarzmione)
Iris Volant, il. Jarom Vogel, Flying Eye Books, 48 s.
wiek: 6-9 lat

Od momentu udomowienia tysiące lat temu, konie pozostawały częścią naszej historii – orały pola, ciągnęły powozy, walczyły w wojnach i były ulubionymi towarzyszami. Podróż przez wspólną historię człowieka i konia pięknie zilustrowana przez amerykańskiego ilustratora Jaroma Vogela.„The Wolf, The Duck and The Mouse” (Wilk, kaczka i mysz)
Mac Barnett, il. John Klassen, Walker Books, 40 s.
wiek: 3-7 lat

Pewnego ranka mysz spotyka wilka i zostaje przez niego pożarta. W mig pojmuje, że w brzuchu wilka nie jest sama. Mieszka tam już kaczka, która w dodatku wygodnie się urządziła. Dzięki niezaspokojonej żarłoczności swojego gospodarza korzysta z eleganckiej zastawy i wybornego jedzenia. I jeszcze jedno: koniec strachu przed wilkiem! Właściwie takie życie może być całkiem przyjemne, dopóki nie pojawia się myśliwy.

Czyniąc ukłon w stronę tradycyjnych bajek i puszczając oko do czytelnika, nagradzany duet autorów Barnett i Klassen przedstawiają smakowitą opowieść o współpracy i nowatorskich kulinariach.„Petra”
Marianna Coppo, Thames and Hudson, 44 s.

Petra jest małą skałką, która myśli, że jest potężną górą. Kiedy pies przynosi ją swojemu właścicielowi, a ten wrzuca ją do ptasiego gniazda, góra staje się jajkiem. Upuszczona do stawu zamienia się w cudowną wyspę. Na koniec zostaje kamykiem szczęścia w ręku małej dziewczynki. Kim będzie jutro? Kto wie. Pozostanie jednak twarda i nie da się życiu.


„Father Christmas’s Fake Beard” (Sztuczna broda Świętego Mikołaja)
Terry Pratchett, il. Mark Beech, Doubleday Childrens, 208 s.
wiek: 9-11 lat

Czy kiedykolwiek marzyliście, żeby Święta Bożego Narodzenia były inne niż zwykle? Grzybowa, kolędy, prezenty i choinka – wszystko to brzmi znajomiaście. Co powiecie na eksplodujący placek z mięsem, udomowionego yeti albo usłużną kuropatwę na czubku gruszy? Co, jeśli Święty Mikołaj zatrudni się w zoo, wywoła zamieszanie w sklepie z zabawkami, a w końcu zostanie aresztowany za kradzież? Już nigdy nie spojrzycie na Boże Narodzenie w ten sam sposób.

Zanurzcie się w wyjątkowo śmiesznym świecie Terry’ego Pratchetta i weźcie udział w świątecznej uczcie jakiej dotąd nie znaliście. Przeczytajcie dziesięć dowcipnych, zapierających dech w piersiach i rozśmieszających do łez historii, dzięki którym Gwiazdka zyska zupełnie nowe oblicze.

„Hide and Seek” (Zabawa w chowanego)
Anthony Browne, Doubleday Childrens, 32 s.

Kiedy ich pies znika, Cy i Poppy postanawiają ukoić swój smutek zabawą w chowanego. Poppy liczy do dziesięciu i zaczyna szukać, ale jej brata nigdzie nie ma. Wtem jednak z lasu dobiega szelest – czyżby ktoś miał pomóc Poppy w poszukiwaniach?

Pokrzepiająca historia o miłości między rodzeństwem, stworzona przez mistrza książki obrazkowej – Anthony’ego Browne’a.


„Snow & Rose” (Śnieżka i Różyczka)
Emily Winfield Martin, Random House Books, 224 s.
wiek: 8-12 lat

Bestsellerowa w rankingu „New York Timesa” autorka i ilustratorka zabiera czytelników do lasu na spotkanie z dwiema siostrami. A wszystko to w opowiedzianej na nowo i okraszonej osobliwą szczyptą magii tradycyjnej, choć mało znanej baśni „Śnieżka i Różyczka”. 

* Zamieszczone opisy książek oraz zdjęcia pochodzą z materiałów wydawców.

Tłumaczenie: Mała czcionka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj