Ostatnio dodane

4 edycja Festiwalu Pięknej Książki

Piątek, 13 września 2019

Zmarł Andrzej Polkowski

Środa, 11 września 2019

Noc Księgarń

Czwartek, 5 września 2019

Program 6. edycji festiwalu Kino Dzieci

Wtorek, 3 września 2019

Co knują wydawcy?

Wtorek, 3 września 2019

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

Taro Miura w Polsce

Poniedziałek, 3 czerwca 2019

 

Artysta przyjedzie w połowie czerwca na zaproszenie FESTIWALU LITERATURY DLA DZIECI, MUZEUM MANGGHA i wyd. TAKO. Weźmie udział w wystawie „Kon-kon! – mistrzowie japońskiej książki obrazkowej” oraz poprowadzi warsztaty dla dzieci w Muzeum Manggha w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. Spotka się również ze studentami grafiki i projektowania w Krakowie. W ramach Międzypokoleniowego FESTIWALU LITERATURY DZIECIĘCEJ OJCE I DZATKI poprowadzi natomiast warsztaty dla dzieci we Wrocławiu i Opolu.

 

---------------------------------------------------------------------------

SZCZEGÓŁY / PLAN WYDARZEŃ / DATY I MIEJSCA

---------------------------------------------------------------------------

– 11 czerwca (wtorek), godz. 18.00 / WERNISAŻ WYSTAWY KON-KON! MISTRZOWIE JAPOŃSKIEJ KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ / Miejsce: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26, KRAKÓW

– 12 czerwca (środa), godz. 10.00–10.45, Wykład Taro Miury dla studentów grafiki i projektowania w ramach OBRAZ-IMAGE-画像 – TARO MIURA – KATSUMI KOMAGATA – ALP GOKALP. WYKŁADY MISTRZOWSKIE DLA STUDENTÓW / Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny, budynek Wydziału Sztuki przy ul. Podbrzezie 3, sala 57, KRAKÓW

– 12 czerwca (środa), godz. 12.00–13.00, MIASTO Z PAPIERU WARSZTATY DLA DZIECI / Miejsce: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26, KRAKÓW

 

– 15 czerwca (sobota), godz. 12.00–13.00, CO MOŻEMY STWORZYĆ, WYCINAJĄC PAPIER? WARSZTATY DLA DZIECI / Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4, OPOLE

 

– 16 czerwca (niedziela), godz. 12.00–13.00, MIASTO Z PAPIERU. WARSZTATY DLA DZIECI / Miejsce: Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6, WROCŁAW

 

– 16 czerwca (niedziela), godz. 12.30–14.00, WARSZTATY Z KSIĄŻKĄ TOKIO prowadzone przez Katarzynę Janekowicz, połączone z wizytą TARO MIURY / Miejsce: Cocofli, ul. Włodkowica 9, WROCŁAW

 

---------------------------------------------------------------------------

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE ARTYSTY

---------------------------------------------------------------------------

TARO MIURA urodził się w prefekturze Aichi w Japonii w 1968 roku. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Sztuki w Osace rozpoczął pracę artystyczną. Jego ilustracje były regularnie pokazywane na wystawach podczas targów książek dziecięcych w Bolonii (2001 oraz od 2003 przez cztery kolejne lata). Opublikował kilkadziesiąt tytułów, które ukazały się w 12 krajach na świecie. Współpracował m.in. z wydawnictwami: Kaishei-Sha, Kodansha, Koguma-Sha, Corraini, Media Vaca czy La Joie de Lire. Książki Taro Mury są też dostępne dla czytelniczek i czytelników w Polsce. Nakładem wyd. Tako ukazały się dotąd: Tokio, Razem, Czy dosięgnie?, Zostaw to mnie, Hej, ho! oraz CO2 Pojazdy, a w wyd. Dwie Siostry – Maleńki król. Taro Miura mieszka i pracuje w Tokio.

---------------------------------------------------------------------------

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE POSZCZEGÓLNYCH SPOTKAŃ

---------------------------------------------------------------------------

KON-KON! – MISTRZOWIE JAPOŃSKIEJ KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ

Na wystawie będą prezentowane prace najwybitniejszych, współczesnych japońskich ilustratorów książek dziecięcych, między innymi: Taro Miury, Katsumiego Komagaty, Taro Gomiego, Gen-ichiro Yagyu, Koshiro Haty, Mitsumasy Anno i wielu innych. Gośćmi wernisażu będą Katsumi Komagata i Taro Miura, którzy w czasie kolejnych festiwalowych dni przeprowadzą warsztaty autorskie dla dzieci i wykłady mistrzowskie dla studentów grafiki i projektowania.

Wystawa Kon-kon! Mistrzowie japońskiej książki obrazkowej odbywa się w ramach 6 edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, jej organizatorami są Fundacja Burza Mózgów i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Partnerem merytorycznym jest Wydawnictwo Tako.

Wystawę przygotowano w ramach obchodów setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią.

Informacje o wydarzeniu na stronie FLdD: https://www.facebook.com/events/2429407013954212/

---------------------------------------------------------------------------

WYKŁAD TARO MIURY DLA STUDENTÓW GRAFIKI I PROJEKTOWANIA będzie poświęcony m.in. jego autorskiemu projektowi CHILD IDENTITY, na który składa się cykl portretów dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat. Na wykładzie zostaną omówione: koncepcja, proces twórczy i prezentacja dzieła. Portrety były wystawiane na trzech dużych ekspozycjach w Japonii, a część pokazano w ubiegłym roku w Hiszpanii. „Child Identity” znajdzie się również na wystawie „Kon-kon!”. Autor przygotuje dodatkowo 5 portretów polskich dzieci (w tym 2 podczas wernisażu).

 

Zapisy: http://rezerwacje.fldd.pl/events/krakow/obraz-image-taro-miura-katsumi-komagata-alp-gokalp-wykady-mistrzowskie-dla-studentow

---------------------------------------------------------------------------

MIASTO Z PAPIERU – WARSZTATY DLA DZIECI

Taro Miura jest w szczególny sposób zainteresowany tematem miasta. W jednej ze swoich książek uwiecznił Tokio (miejsce w którym mieszka i pracuje), ale zagadnienie eksploruje również od kilku lat w ramach swojego projektu Paper City. Warsztaty „Miasto z papieru” prowadził m.in. w Japonii, Hiszpanii i we Włoszech.

Miasta, w których mieszkamy, otaczają nas ulicami, parkami, zabytkami, charakterystycznymi obiektami, towarzyszą nam własną historią i niepowtarzalnym klimatem. W naszych miastach zawsze są rzeczy, które lubimy, a także te, które nam przeszkadzają i czynią życie trudniejszym.

Podczas warsztatów „Miasto z papieru” powstanie plan papierowego miasta, które będzie nie tylko odwzorowaniem prawdziwego miejsca, ale również próbą konfrontacji z tym, co trudne lub wymagające zmiany. W celu stworzenia razem idealnego miasta zapraszamy na warsztaty z Taro Miurą. Zajęcia zaplanowane są dla 25–30 dzieci w wieku od 5 lat.

 

Zapisy na zajęcia w Krakowie: http://rezerwacje.fldd.pl/events/krakow/papierowe-miasto-warsztaty-z-taro-miur

 

Mailowe zapisy na zajęcia we Wrocławiu: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

---------------------------------------------------------------------------

CO MOŻEMY STWORZYĆ, WYCINAJĄC PAPIER? – WARSZTATY DLA DZIECI

To, co można wydobyć z kawałka papieru, zależy wyłącznie od fantazji twórcy czy twórczyni. Taro Miura potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczne światy zwierząt, ludzi i przedmiotów i od wielu lat inspiruje do tej sztuki również dzieci.

Podczas zajęć dzieci wybiorą papiery w ulubionych kolorach, przygotują różne figury geometryczne i wyczarują z nich wspaniałe kolaże. Zabawa będzie oparta na efekcie niespodzianki: dzieci nie będą na początku wiedziały, jaka postać czy rzecz zostanie stworzona podczas zajęć.

Zapraszamy na warsztaty z Taro Miurą. Zajęcia zaplanowane są dla 25–30 dzieci w wieku od 5 lat.

Mailowe zapisy na zajęcia w Opolu: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

---------------------------------------------------------------------------

WARSZTATY Z KSIĄŻKĄ TOKIO prowadzone przez Katarzynę Janekowicz, połączone ze spotkaniem z TARO MIURĄ

Niedzielne bezpłatne warsztaty dla dzieci w kawiarni Cocofli to już tradycja. Tym razem warsztaty inspirowane będą książką TOKIO. Lekturze będą towarzyszyć: zabawa i specjalne zadania przygotowane dla dzieci. Po tych zajęciach dzieci wyjdą ze szczególną pamiątką związaną z wizytą Taro Mury – japońskiego gościa, autora książki Tokio i jednocześnie tokijczyka.

Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz – aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła. Prowadzi autorski teatrzyk dla dzieci „Dwie Dorotki”. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia, od lat prowadzi warsztaty dla dzieci (także niepełnosprawnych) we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie i innych miastach Dolnego Śląska.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-8 lat.

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • OKO
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • 12 miesięcy
 • Arctic
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • Wróble na kuble
 • Ryms na Facebook
 • czaple