Ostatnio dodane

Ferdynand Wspaniały przyznany!

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Imieniny Jana Kochanowskiego 2019

Środa, 12 czerwca 2019

Spotkanie z Bohdanem Butenką

Środa, 12 czerwca 2019

Konkurs Książka Roku 2019 PS IBBY

Wtorek, 11 czerwca 2019

Laureaci Nagrody Literackiej m.st Warszawy

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

Gramy!

Środa, 20 marca 2019

Informacja nadesłana:


Fundacja Go’n’Act  prezentuje cykl wywiadów z przedstawicielami środowiska międzynarodowego we Wrocławiu. Inspiracją do rozmów z migrantami były ich wspomnienia z okresu z dzieciństwa w rodzinnych stronach. Ziad, Malika, Julia, Edward, Shewan, Harsha, Fahad, Johanna, Laurentiu, Zain i Umar opowiedzieli o tym jak wspominają gry i zabawy podwórkowe z najmłodszych lat. Ważnym tematem były również ich wspólne doświadczenia migracyjne oraz codzienne życie we Wrocławiu. 
Opisy gier podwórkowych z różnych stron świata zostały zebrane w postaci poręcznego, ilustrowanego zeszytu. Publikacja jest łatwa do pobrania w wersji online i gotowa do druku, przetłumaczona została również na język angielski. Ma posłużyć jako narzędzie dla nauczycieli i edukatorów do prowadzenia lekcji i warsztatów dotyczących wielokulturowości. 


Publikacja jest do pobrania tutaj.


Zbiór gier i zabaw, powstał głównie z myślą o dzieciach, ale też ich rodzicach, nauczycielach, opiekunach i tych wszystkich, którzy pracują z najmłodszymi. Zachęcamy do tego, aby wykorzystać zawarty w niniejszym zbiorze materiał jako punkt wyjścia do rozmów z dziećmi na temat odmienności etnicznej, religijnej, obyczajowej. Takie dyskusje są znakomitym tłem dla rozwoju podstawowych wartości wspólnych dla każdego człowieka. W końcu wszyscy mamy te same emocje i potrzeby: szacunku, radości, dobroci, empatii, akceptacji i poczucia wspólnoty.  – zachęca Magdalena Szymańska, prezeska Fundacji 

To właśnie dzieci będą mogły na chwilę przenieść się do Syrii, Pakistanu, Kazachstanu, Holandii, Iraku, Afganistanu, Indii, Ekwadoru, Rumunii czy na Ukrainę. Korzystając ze wskazówek bohaterów międzykulturowych rozmów biegać, chować się i poskakać na jednej nodze. Do zainicjowania każdej z tych zabaw na własnym podwórku nie potrzeba wiele, wśród koniecznych akcesoriów pojawiają się patyki, kilka kamyków i inne materiały dostępne na każdym podwórku. Na pewno przyda się też trochę sprytu i odrobina refleksu! 

Celem opracowania jest oczywiście inspiracja do dobrej zabawy na świeżym powietrzu, ale również – co niemniej ważne – rozbudzenie w dzieciach ciekawości innych kultur, zbudowanie poczucia więzi z dziećmi z innych regionów globu. Wierzmy, że zaproszenie dzieci do wspólnego poznawania gier i zabaw jest najlepszym sposobem na pokazanie im różnorodności i bogactwa kultur innych regionów świata. - podsumowuje Aleksandra Stachura koodynatorka projektu.

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • ryms w empikach
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Ryms na Facebook
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Plasterek
 • Wróble na kuble
 • Arctic
 • Amelia i Kuba