Ostatnio dodane

Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

Czwartek, 18 kwietnia 2019

"Laur im. Joanny i Jana Kulmów"

Piątek, 12 kwietnia 2019

Targi Książki w Białymstoku

Piątek, 12 kwietnia 2019

„Książka na receptę. Recepta na sukces”

Wtorek, 2 kwietnia 2019

Znamy laureata nagrody ALMA 2019

Wtorek, 2 kwietnia 2019

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

A może tak do Pacanowa :)

Sobota, 28 kwietnia 2018

Informacja organizatora:

Rusza 3. Festiwal Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Pacanów 2018!

Od 1 do 6 maja Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zacznie rozsadzać energią Festiwal Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – prawdziwa maszyna do rozwijania wyobraźni, talentów, pasji i kreatywności, a także doskonała okazja do rodzinnych spotkań przy dobrej lekturze.

W ogrodach otaczających Centrum Bajki zostanie zorganizowany flash mob – kilka, a nawet kilkadziesiąt osób będzie głośno czytać atrakcyjne książki; zostanie też rozstrzygnięty konkurs na własnoręcznie wykonaną książkę „Mała Nagroda Literacka Pacanów 2018”.

Codziennie będą się odbywały warsztaty kamishibai, demonstrujące sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach ukrytych w drewnianej skrzynce. Będzie działać pogotowie literackie, ruszy akcja dzielenia się literaturą „Uwolnij książkę”, a w bibliotece zobaczymy wystawę prezentującą książki terapeutyczne.

A teraz nasze gwiazdy! Spotkania autorskie z pisarką Renatą Piątkowską, zaplanowano na 1 maja, z Justyną Bednarek na 3 maja, a z Marcinem Przewoźniakiem i Magdaleną Zawadzką-Sołtysek na 5 maja.

W kolejnych dniach odbędzie się mnóstwo atrakcji. 1 – 3 maja proponujemy Wam np. warsztaty stolarskie. W ich trakcie nauczycie się robić półki na książki, magnesy literackie z ulubionymi postaciami bajkowymi, drewniane grafiki z cytatami z literatury, a nawet planety, które ozdobią lampki nocne przy Waszych łóżkach. Będziecie też robić notesy, maski zwierzęce, zakładki do książek i wiatraczki z papieru.

Od 4 do 6 maja zaplanowano warsztaty detektywistyczne!!! Wszyscy którzy kochają tajemnicze zagadki dowiedzą się jak pracuje prowadzący śledztwo, nauczą się zdejmować odciski palców, a także zbierać i zabezpieczać ślady. W przekonaniu, że ruszanie głową to świetna zabawa, zachęcimy Was także do analitycznego i krytycznego myślenia oraz do przyglądania się własnym emocjom, nazywania ich i mówienia o nich. Punktem wyjścia do warsztatów filozoficznych będzie książka pt. „Życie, co to takiego” Oscara Brenifiera i Jérôme’a Ruillier’a.

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Wróble na kuble
 • Plasterek
 • Ryms na Facebook
 • Amelia i Kuba
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • ryms w empikach
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO