Ostatnio dodane

Polak potrafi. Można wesprzeć projekt absolwentów ASP w Warszawie

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Niedzielny Poranek RDC

Niedziela, 5 sierpnia 2018

Lato pełne festiwali

Czwartek, 19 lipca 2018

Rabka Festiwal już wkrótce!

Środa, 27 czerwca 2018

Nowe przygody starych bohaterów

Wtorek, 26 czerwca 2018

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

Łapy, łapy, cztery łapy... - wyniki konkursu

Poniedziałek, 11 września 2017

W czasie wakacji prosiliśmy konkursowo o osobisty opis psa. "Łapy, łapy, cztery łapy..." i nie tylko rzecz jasna;) O to "nie tylko" nam chodziło i za prywatne peany pod adresem psa dziękujemy Paulinie Kutkowskiej oraz Katarzynie, Melanii i Malwinie Otłowskim. Autorki nagradzamy książkami z psimi bohaterami, to "Lolek" dla pań Otłowskich i "Hej, Szprotka" dla pani Pauliny. Gratulujemy!

Niżej przeczytacie nagrodzone wypowiedzi: 

 

***

Nasz pies to Ruda, którą trzy miesiące temu wzięliśmy do siebie ze schroniska. Przypomina nam naszą drogą Foxy, która odeszła 2 lata temu w tak pełnym zawirowań rodzinnych czasie, że nie zdołaliśmy - tak to czuję - dobrze się z nią pożegnać.

Ruda to kolejne wcielenie Foxy albo jej wysłanniczka z różową kropką koło nosa i wiernością w oczach.

Doceniamy to, że jest taka dzielna, że błyskawicznie się z nami zżyła, uznała za "swoich", że jest taka opiekuńcza, zwłaszcza wobec najmłodszego, 2-letniego członka rodziny. Nawet kiedy przeraźliwie, alarmująco szczeka, wiemy, że robi to w dobrej wierze - chce nas chronić, choć tak krótko się znamy.

Ruda jest fantastycznie ufna i za to jestem jej bardzo wdzięczna. Tak szybko i nie stwarzając żadnych problemów wkomponowała się w naszą rodzinę, zaakceptowała rwetes produkowany każdego dnia przez dwójkę temperamentnych dzieci...

Ruda jest mądra, łapki pięknie jej pachną - ale tego nie da się opisać :-) Ma przepuszyste futerko pięknego krówkowego/ toffi koloru. Jest bardzo fotogenicznym kundelkiem, mądrym i pełnym ciepłych uczuć dla nas.

Ale te spacery z nią... Ona nie idzie, ona ciągnie. Nad tym musimy jeszcze popracować :-)

Paulina Kutkowska

 

***

Co też mają te psiska w sobie, że potrafią tak przywiązać do siebie człowieka?! Trudno sprecyzować - pewnie wszystko:) My mamy "pierwszego psa", bo wcześniej niepodzielnie królowały u nas koty. Psów właściwie nie dostrzegałam: ot, kręcą się gdzieś pod nogami, jazgoczą na klatce, czasem widać ich bytność na trawnikach... (choć tu winę przypisać należy bezmyślnym i leniwym właścicielom). Odkąd mamy naszą pupilkę, wszystko się zmieniło - na spacerach spotykamy masę czworonożnych kumpli - i wszystkie są ciekawymi osobowościami - tak jak i nasza podopieczna.

Cóż to jest za pies! Łobuzerka, urocze "prosidło", które z dbałości o naszą linię proponuje dzielenie się naszymi posiłkami, "ochroniarka", która wprawdzie ucieka na bezpieczną odległość od zagrożenia, ale za to jak je obszczekuje! Chwyta za serce porannymi powitaniami, tak serdecznymi, jakbyśmy z półrocznych wojaży wracali. Motywuje nas do aktywności (w najlepszych miesiącach przeszliśmy blisko osiemdziesiąt kilometrów razem). To najlepsze lekarstwo na wszelkie smutki - mimo dość słusznych gabarytów, pcha się na kolana, przytula się, jęzorem dodaje otuchy - no i jest to lek bez skutków ubocznych! Ze stoickim spokojem przyjmuje zmasowane dowody sympatii od córek, próbuje nieco rozruszać koty, chyłkiem przejmuje zabawki dziewczyn porywając je i z poświęceniem podgryzając, powiększa też grono osób znajomych - bo "psiarze" zawsze znajdą chwilę (czasem nawet i godzinkę), by porozmawiać o swoich podopiecznych:)

Co dzień z wdzięcznością myślimy o naszym koledze, dzięki któremu nasza czworonożna przyjaciółka trafiła pod nasz dach - no i bez przerwy okazujemy jej, jak bardzo jest dla nas ważna!

Katarzyna, Melania i Malwina Otłowskie

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ksiazka za dyche
 • zbuntowany elektron
 • ryms w empikach
 • Arctic
 • prosiaczek
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • jajo
 • Amelia i Kuba
 • maly atlas ptakow
 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO