Łapy, łapy, cztery łapy... - wyniki konkursu

Poniedziałek, 11 września 2017

W czasie wakacji prosiliśmy konkursowo o osobisty opis psa. "Łapy, łapy, cztery łapy..." i nie tylko rzecz jasna;) O to "nie tylko" nam chodziło i za prywatne peany pod adresem psa dziękujemy Paulinie Kutkowskiej oraz Katarzynie, Melanii i Malwinie Otłowskim. Autorki nagradzamy książkami z psimi bohaterami, to "Lolek" dla pań Otłowskich i "Hej, Szprotka" dla pani Pauliny. Gratulujemy!

Niżej przeczytacie nagrodzone wypowiedzi: 

 

***

Nasz pies to Ruda, którą trzy miesiące temu wzięliśmy do siebie ze schroniska. Przypomina nam naszą drogą Foxy, która odeszła 2 lata temu w tak pełnym zawirowań rodzinnych czasie, że nie zdołaliśmy - tak to czuję - dobrze się z nią pożegnać.

Ruda to kolejne wcielenie Foxy albo jej wysłanniczka z różową kropką koło nosa i wiernością w oczach.

Doceniamy to, że jest taka dzielna, że błyskawicznie się z nami zżyła, uznała za "swoich", że jest taka opiekuńcza, zwłaszcza wobec najmłodszego, 2-letniego członka rodziny. Nawet kiedy przeraźliwie, alarmująco szczeka, wiemy, że robi to w dobrej wierze - chce nas chronić, choć tak krótko się znamy.

Ruda jest fantastycznie ufna i za to jestem jej bardzo wdzięczna. Tak szybko i nie stwarzając żadnych problemów wkomponowała się w naszą rodzinę, zaakceptowała rwetes produkowany każdego dnia przez dwójkę temperamentnych dzieci...

Ruda jest mądra, łapki pięknie jej pachną - ale tego nie da się opisać :-) Ma przepuszyste futerko pięknego krówkowego/ toffi koloru. Jest bardzo fotogenicznym kundelkiem, mądrym i pełnym ciepłych uczuć dla nas.

Ale te spacery z nią... Ona nie idzie, ona ciągnie. Nad tym musimy jeszcze popracować :-)

Paulina Kutkowska

 

***

Co też mają te psiska w sobie, że potrafią tak przywiązać do siebie człowieka?! Trudno sprecyzować - pewnie wszystko:) My mamy "pierwszego psa", bo wcześniej niepodzielnie królowały u nas koty. Psów właściwie nie dostrzegałam: ot, kręcą się gdzieś pod nogami, jazgoczą na klatce, czasem widać ich bytność na trawnikach... (choć tu winę przypisać należy bezmyślnym i leniwym właścicielom). Odkąd mamy naszą pupilkę, wszystko się zmieniło - na spacerach spotykamy masę czworonożnych kumpli - i wszystkie są ciekawymi osobowościami - tak jak i nasza podopieczna.

Cóż to jest za pies! Łobuzerka, urocze "prosidło", które z dbałości o naszą linię proponuje dzielenie się naszymi posiłkami, "ochroniarka", która wprawdzie ucieka na bezpieczną odległość od zagrożenia, ale za to jak je obszczekuje! Chwyta za serce porannymi powitaniami, tak serdecznymi, jakbyśmy z półrocznych wojaży wracali. Motywuje nas do aktywności (w najlepszych miesiącach przeszliśmy blisko osiemdziesiąt kilometrów razem). To najlepsze lekarstwo na wszelkie smutki - mimo dość słusznych gabarytów, pcha się na kolana, przytula się, jęzorem dodaje otuchy - no i jest to lek bez skutków ubocznych! Ze stoickim spokojem przyjmuje zmasowane dowody sympatii od córek, próbuje nieco rozruszać koty, chyłkiem przejmuje zabawki dziewczyn porywając je i z poświęceniem podgryzając, powiększa też grono osób znajomych - bo "psiarze" zawsze znajdą chwilę (czasem nawet i godzinkę), by porozmawiać o swoich podopiecznych:)

Co dzień z wdzięcznością myślimy o naszym koledze, dzięki któremu nasza czworonożna przyjaciółka trafiła pod nasz dach - no i bez przerwy okazujemy jej, jak bardzo jest dla nas ważna!

Katarzyna, Melania i Malwina Otłowskie

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • zbuntowany elektron
 • ksiazka za dyche
 • Przed twoimi urodzinami
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Ryms na Facebook
 • liczby i kolory
 • Arctic
 • maly atlas ptakow
 • ryms w empikach
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO