Ostatnio dodane

„PrzyTulanki. Opowiadania i wiersze dla dzieci”

Wtorek, 19 czerwca 2018

Polecamy kolonie Wyspa Dzieci

Wtorek, 19 czerwca 2018

Po drugiej stronie globu

Piątek, 15 czerwca 2018

Rabka Festiwal już wkrótce

Środa, 13 czerwca 2018

Najlepsze imieniny w mieście

Środa, 13 czerwca 2018

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

Łapy, łapy, cztery łapy... - wyniki konkursu

Poniedziałek, 11 września 2017

W czasie wakacji prosiliśmy konkursowo o osobisty opis psa. "Łapy, łapy, cztery łapy..." i nie tylko rzecz jasna;) O to "nie tylko" nam chodziło i za prywatne peany pod adresem psa dziękujemy Paulinie Kutkowskiej oraz Katarzynie, Melanii i Malwinie Otłowskim. Autorki nagradzamy książkami z psimi bohaterami, to "Lolek" dla pań Otłowskich i "Hej, Szprotka" dla pani Pauliny. Gratulujemy!

Niżej przeczytacie nagrodzone wypowiedzi: 

 

***

Nasz pies to Ruda, którą trzy miesiące temu wzięliśmy do siebie ze schroniska. Przypomina nam naszą drogą Foxy, która odeszła 2 lata temu w tak pełnym zawirowań rodzinnych czasie, że nie zdołaliśmy - tak to czuję - dobrze się z nią pożegnać.

Ruda to kolejne wcielenie Foxy albo jej wysłanniczka z różową kropką koło nosa i wiernością w oczach.

Doceniamy to, że jest taka dzielna, że błyskawicznie się z nami zżyła, uznała za "swoich", że jest taka opiekuńcza, zwłaszcza wobec najmłodszego, 2-letniego członka rodziny. Nawet kiedy przeraźliwie, alarmująco szczeka, wiemy, że robi to w dobrej wierze - chce nas chronić, choć tak krótko się znamy.

Ruda jest fantastycznie ufna i za to jestem jej bardzo wdzięczna. Tak szybko i nie stwarzając żadnych problemów wkomponowała się w naszą rodzinę, zaakceptowała rwetes produkowany każdego dnia przez dwójkę temperamentnych dzieci...

Ruda jest mądra, łapki pięknie jej pachną - ale tego nie da się opisać :-) Ma przepuszyste futerko pięknego krówkowego/ toffi koloru. Jest bardzo fotogenicznym kundelkiem, mądrym i pełnym ciepłych uczuć dla nas.

Ale te spacery z nią... Ona nie idzie, ona ciągnie. Nad tym musimy jeszcze popracować :-)

Paulina Kutkowska

 

***

Co też mają te psiska w sobie, że potrafią tak przywiązać do siebie człowieka?! Trudno sprecyzować - pewnie wszystko:) My mamy "pierwszego psa", bo wcześniej niepodzielnie królowały u nas koty. Psów właściwie nie dostrzegałam: ot, kręcą się gdzieś pod nogami, jazgoczą na klatce, czasem widać ich bytność na trawnikach... (choć tu winę przypisać należy bezmyślnym i leniwym właścicielom). Odkąd mamy naszą pupilkę, wszystko się zmieniło - na spacerach spotykamy masę czworonożnych kumpli - i wszystkie są ciekawymi osobowościami - tak jak i nasza podopieczna.

Cóż to jest za pies! Łobuzerka, urocze "prosidło", które z dbałości o naszą linię proponuje dzielenie się naszymi posiłkami, "ochroniarka", która wprawdzie ucieka na bezpieczną odległość od zagrożenia, ale za to jak je obszczekuje! Chwyta za serce porannymi powitaniami, tak serdecznymi, jakbyśmy z półrocznych wojaży wracali. Motywuje nas do aktywności (w najlepszych miesiącach przeszliśmy blisko osiemdziesiąt kilometrów razem). To najlepsze lekarstwo na wszelkie smutki - mimo dość słusznych gabarytów, pcha się na kolana, przytula się, jęzorem dodaje otuchy - no i jest to lek bez skutków ubocznych! Ze stoickim spokojem przyjmuje zmasowane dowody sympatii od córek, próbuje nieco rozruszać koty, chyłkiem przejmuje zabawki dziewczyn porywając je i z poświęceniem podgryzając, powiększa też grono osób znajomych - bo "psiarze" zawsze znajdą chwilę (czasem nawet i godzinkę), by porozmawiać o swoich podopiecznych:)

Co dzień z wdzięcznością myślimy o naszym koledze, dzięki któremu nasza czworonożna przyjaciółka trafiła pod nasz dach - no i bez przerwy okazujemy jej, jak bardzo jest dla nas ważna!

Katarzyna, Melania i Malwina Otłowskie

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • Ryms na Facebook
 • prosiaczek
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • jajo
 • maly atlas ptakow
 • ksiazka za dyche
 • zbuntowany elektron
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej