Ostatnio dodane

Konkurs Przecinek i Kropka

Piątek, 22 lutego 2019

Dobre wieści z Bolonii

Piątek, 22 lutego 2019

Książka na receptę

Czwartek, 14 lutego 2019

Urodziny Józefa Wilkonia

Wtorek, 12 lutego 2019

Zmarł Tomi Ungerer

Poniedziałek, 11 lutego 2019

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

Zmień Czekanie na Czytanie na smartfonie lub tablecie

Piątek, 15 listopada 2013

Akcja "Zmień Czekanie na Czytanie"

Akcja "Zmień Czekanie na Czytanie", organizowana przez Fundację Festina Lente i Lotnisko Chopina w Warszawie, ma udowodnić, że publikacje multimedialne są w stanie w fascynujący sposób wprowadzić małych czytelników do świata bajek i baśni, który rozwija ich wyobraźnię i kształtuje wrażliwość.

"Polacy nie gęsi, i swój język mają" - dzięki nowym technologiom mówią nim na smartfonach i tabletach, dla rodaków i obcokrajowców.

Wszyscy rodzice i dzieci, którzy w listopadzie 2013 r. pojawią się na Lotnisku Chopina w Warszawie, będą mieli okazję przyłączyć się do akcji „Zmień Czekanie na Czytanie”. Celem kampanii jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci w podróży. Aby umilić maluchom oczekiwanie na samolot i całą podróż, a jednocześnie mieć pewność, że spędzą ten czas pożytecznie, wystarczy mieć smartfon lub tablet z dostępem do internetu.

Na terenie Lotniska Chopina w Warszawie umieszczone zostały plakaty z QR kodami. Skanując je, można bezpłatnie pobrać 20 utworów, klasycznych i współczesnych, dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat, i mieć je zawsze ze sobą, gdziekolwiek rzuci nas los. Pod pozorem zabawy, aplikacje angażują w naukę języka polskiego i angielskiego poprzez poznawanie kultury.

Stare polskie bajki w angielskich tłumaczeniach zyskują zupełnie nowy wyraz. Historie znane od 200 lat ukazane na nowoczesnych narzędziach budują pomost między przeszłością a przyszłością.

Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali dla dzieci dwa znane utwory w wersji interaktywnej – "Chory kotek" Stanisława Jachowicza i "O Jasiu, co dwa razy świat okrążył" Magdaleny Mroczek. Literatura pokazuje się zagranicznym gościom w całym blasku nowych mediów, z animacjami, interakcjami i grami edukacyjnymi.

Poza tym najmłodsi czytelnicy będą mogli pobrać do czytania i słuchania aplikację iCzytam, w której znajdą 26 pięknych bajek najwybitniejszych pisarzy polskich i zagranicznych, a wśród nich "Brzydkie kaczątko" Chansa Hristiana Andersena, "Uczeń czarnoksiężnika" Johanna Wolfganga Goethego czy 'Bazyliszek" Artura Oppmana. Aplikacja została stworzona wraz z ekspertami edukacji i sztuki.

Dzieciom lubiącym aktywne zabawy, polecamy Bajkowe gry – zbiór gier edukacyjnych ćwiczących pamięć, spostrzegawczość i kreatywność. Maluchy będą zachwycone oprawą graficzną aplikacji, a jednocześnie w nowoczesny sposób zapoznają się z kanonem polskiej literatury.

Dzięki akcji „Zmień Czekanie na Czytanie” Lotnisko Chopina tworzy największą cyfrową bibliotekę i czytelnię książek dziecięcych w Polsce:

* w doskonałej interpretacji ulubionych aktorów,

* świetnie zilustrowanych przez nagradzanych rysowników,

* wybranych przez fachowców ze skarbca polskich bajek,

* angażujących uwagę dzięki grom, filmikom, interakcjom, zabawom.

Aplikacje są dostępne w Google Play i w App Store.

QR kody z dostępem do aplikacji można znaleźć na poziomie Odlotów przy placykach Fryderyki i w pokojach opieki nad dzieckiem. Więcej informacji na www.iczytam.pl

(informacja nadesłana)


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • OKO
 • ryms w empikach
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Arctic
 • Amelia i Kuba
 • Ryms na Facebook
 • Plasterek
 • Lato Adeli