Ostatnio dodane

Spotkanie z Józefem Wilkoniem w MKD

Poniedziałek, 14 października 2019

Koziołek Matołek dla "Wiłki, smoczej dziewczynki"

Poniedziałek, 7 października 2019

Nagrody 6. MFF Kino Dzieci rozdane!

Piątek, 4 października 2019

Kto zwierza się kotu, czyli wernisaż wystawy "Poznaj autora"

Czwartek, 3 października 2019

Noc Bibliotek już 5 października!

Czwartek, 3 października 2019

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

Zmień Czekanie na Czytanie na smartfonie lub tablecie

Piątek, 15 listopada 2013

Akcja "Zmień Czekanie na Czytanie"

Akcja "Zmień Czekanie na Czytanie", organizowana przez Fundację Festina Lente i Lotnisko Chopina w Warszawie, ma udowodnić, że publikacje multimedialne są w stanie w fascynujący sposób wprowadzić małych czytelników do świata bajek i baśni, który rozwija ich wyobraźnię i kształtuje wrażliwość.

"Polacy nie gęsi, i swój język mają" - dzięki nowym technologiom mówią nim na smartfonach i tabletach, dla rodaków i obcokrajowców.

Wszyscy rodzice i dzieci, którzy w listopadzie 2013 r. pojawią się na Lotnisku Chopina w Warszawie, będą mieli okazję przyłączyć się do akcji „Zmień Czekanie na Czytanie”. Celem kampanii jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci w podróży. Aby umilić maluchom oczekiwanie na samolot i całą podróż, a jednocześnie mieć pewność, że spędzą ten czas pożytecznie, wystarczy mieć smartfon lub tablet z dostępem do internetu.

Na terenie Lotniska Chopina w Warszawie umieszczone zostały plakaty z QR kodami. Skanując je, można bezpłatnie pobrać 20 utworów, klasycznych i współczesnych, dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat, i mieć je zawsze ze sobą, gdziekolwiek rzuci nas los. Pod pozorem zabawy, aplikacje angażują w naukę języka polskiego i angielskiego poprzez poznawanie kultury.

Stare polskie bajki w angielskich tłumaczeniach zyskują zupełnie nowy wyraz. Historie znane od 200 lat ukazane na nowoczesnych narzędziach budują pomost między przeszłością a przyszłością.

Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali dla dzieci dwa znane utwory w wersji interaktywnej – "Chory kotek" Stanisława Jachowicza i "O Jasiu, co dwa razy świat okrążył" Magdaleny Mroczek. Literatura pokazuje się zagranicznym gościom w całym blasku nowych mediów, z animacjami, interakcjami i grami edukacyjnymi.

Poza tym najmłodsi czytelnicy będą mogli pobrać do czytania i słuchania aplikację iCzytam, w której znajdą 26 pięknych bajek najwybitniejszych pisarzy polskich i zagranicznych, a wśród nich "Brzydkie kaczątko" Chansa Hristiana Andersena, "Uczeń czarnoksiężnika" Johanna Wolfganga Goethego czy 'Bazyliszek" Artura Oppmana. Aplikacja została stworzona wraz z ekspertami edukacji i sztuki.

Dzieciom lubiącym aktywne zabawy, polecamy Bajkowe gry – zbiór gier edukacyjnych ćwiczących pamięć, spostrzegawczość i kreatywność. Maluchy będą zachwycone oprawą graficzną aplikacji, a jednocześnie w nowoczesny sposób zapoznają się z kanonem polskiej literatury.

Dzięki akcji „Zmień Czekanie na Czytanie” Lotnisko Chopina tworzy największą cyfrową bibliotekę i czytelnię książek dziecięcych w Polsce:

* w doskonałej interpretacji ulubionych aktorów,

* świetnie zilustrowanych przez nagradzanych rysowników,

* wybranych przez fachowców ze skarbca polskich bajek,

* angażujących uwagę dzięki grom, filmikom, interakcjom, zabawom.

Aplikacje są dostępne w Google Play i w App Store.

QR kody z dostępem do aplikacji można znaleźć na poziomie Odlotów przy placykach Fryderyki i w pokojach opieki nad dzieckiem. Więcej informacji na www.iczytam.pl

(informacja nadesłana)


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Arctic
 • czaple
 • OKO
 • ryms w empikach
 • 12 miesięcy
 • Żółwik
 • Ryms na Facebook
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa