Ostatnio dodane

4 edycja Festiwalu Pięknej Książki

Piątek, 13 września 2019

Zmarł Andrzej Polkowski

Środa, 11 września 2019

Noc Księgarń

Czwartek, 5 września 2019

Program 6. edycji festiwalu Kino Dzieci

Wtorek, 3 września 2019

Co knują wydawcy?

Wtorek, 3 września 2019

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

I kurczak może być egzotyczny:) Wyniki konkursu

Czwartek, 9 maja 2013

Wśród ulubionych egzotycznych zwierząt laureatek naszego konkursu są m.in. słoń, lew, egzotyczny kurczak i ślimak z Korsyki:) Miło nam ogłosić, że książki "Pan Pikulik i nieporozumienie w zoo" dostaną: Helena i Maria Wicher, Nikola Gebler i Alicja Filipczak. Gratulujemy:)

Oto nagrodzone prace:

Helenka Wicher, 5 lat, SŁOŃ

Helenka, na pytanie o jej ulubione egzotyczne zwierzę bez wahania odparła: SŁOŃ. A już po narysowaniu słonia wyjaśniła: "Narysowałam słonia, bo ma takie wielkie uszy i może nosić na swoich kłach dzieci - jeśli jest oswojony oczywiście".

Marysia Wicher, 4 lata, LEW

Marysia zapytana o ulubione egzotyczne zwierzę wydała z siebie ryk i odpowiedziała, że oczywiście LEW. Dlaczego? "Dlatego, że jest najstraszniejszym zwierzęciem".

Nikola Gebler, 5 lat

Krótki opis samej autorki pracy: Jest to kurczak egzotyczny (mama nazywa mnie kurczaczkiem, więc to moje ulubione zwierzę:). Kurczak lubi jeść gąsienice. Mama przynosi mu tłuste okazy. Mój kurczak jest bajecznie kolorowy. Ma na głowie koronę, którą wkłada sobie jako ozdobę na specjalne okazje, czyli prawie codziennie. Na ogonie ma piłkę i piórko, którymi umie żonglować, bo jest to też kurczak cyrkowy. Na grzbiecie nosi 3 guziki, które się turlają i nigdy nie spadają. Kurczak ma na policzku namalowaną flagę, bo jest kibicem kurczakowej drużyny piłkarskiej.

Alicja Filipczak, 4,5 roku

Wybór jednego egzotycznego zwierzaka okazał się dla Ali zbyt trudny. Z ciastoliny powstały więc cztery zwierzęta i tort. Najważniejszy jest ślimak z Korsyki, który obchodzi dziś swoje urodziny. Ślimak jest bardzo dziwny: ma koralikową skorupkę, umie jeździć na rowerze i bardzo lubi pływać. Obok ślimaka stoi paw. Ma kolorowy ogon i bardzo dużo fantazji. Jego długa żyrafia szyja może sięgać aż do drzew. Znakiem pawia jest słońce na czubku głowy. Jak twierdzi Ala, ten egzotyczny paw nie mieszka w Łazienkach, tylko w domu w Azji. Na urodzinowe przyjęcie ślimaka przyszli także lew i myszka. Lew ma wspaniałą grzywę i tylko jedną łapę (pozostałe zgubił w lesie…), a myszka jest po prostu – słodziutka.


Zobacz także:

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Lato Adeli
 • OKO
 • ryms w empikach
 • Żółwik
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Ryms na Facebook
 • 12 miesięcy
 • czaple
 • Arctic
 • Wróble na kuble
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa