Ostatnio dodane

4 edycja Festiwalu Pięknej Książki

Piątek, 13 września 2019

Zmarł Andrzej Polkowski

Środa, 11 września 2019

Noc Księgarń

Czwartek, 5 września 2019

Program 6. edycji festiwalu Kino Dzieci

Wtorek, 3 września 2019

Co knują wydawcy?

Wtorek, 3 września 2019

 

Ostatnio komentowane

Kim chcielibyście być - marzymy w majówkę

Piątek, 29 kwietnia 2016

Z "Rymsem" w 2016 :)

Czwartek, 31 grudnia 2015

Ptaszki, ptaki i ptaszory - konkurs plastyczny

Czwartek, 7 stycznia 2016

Święta, idą święta...

Wtorek, 22 grudnia 2015

Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Trzy/mam/książki"

Poniedziałek, 7 grudnia 2015

Od 2 do 9 kwietnia "Pestka, drops, cukierek. Liczby Kultury" bezpłatnie

Wtorek, 2 kwietnia 2013

Dobra wiadomość: w tym tygodniu, od 2 do 9 kwietnia, w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci można za darmo pobrać z NCKiosku oraz z iBookStore książkę "Pestka, drops, cukierek. Liczby Kultury". Książkę udostępnia Narodowe Centrum Kultury.

Oto szczegóły (informacja NCK):

"Pestka, drops, cukierek. Liczby Kultury" to pozycja dla dzieci w wieku 7-11 lat, wyjaśniająca zagadnienia związane z gospodarką i ekonomią. Publikacja wzbogacona została ilustracjami Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej. Na marginesach książki czytelnik znajdzie komentarze, wyjaśniające różne, mniej i bardziej skomplikowane terminy gospodarcze i ekonomiczne. Powstały one dzięki współpracy Grzegorza Kasdepke i przewodniczącego Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Ryszarda Petru.

Fabułę tworzą przygody trójki dzieci, mieszkających w dwóch różnych światach: Julka - 8-latka z warszawskiego Żoliborza, oraz Łezki i Uśmieszka - rodzeństwa ze smutnej krainy, do której wejście mieści się w dziurawej kieszeni spodni Julka. Los dwójki dzieci, a także ich rodziców i innych mieszkańców krainy powoli się odmienia, gdy przestają godzić się ze smutkiem i nudą, a zaczynają tworzyć - nie tylko rzeczy do życia niezbędne, ale też piękne i sprawiające radość.

Od dziury w spodniach Julka wędrują ku dziurze w budżecie (która jest jednak dziurą poważniejszą), poruszając wątek sprzedaży zdobionych rękawic dla królewskiego wojska, sprytnie przemycają wiedzę na temat takich pojęć jak "hurt" i "detal". Definicji jest o wiele więcej: "kosztowności", "utarg", pojawia się też "bieda". Ten indeks, doskonale wpleciony w akcję książki, sprawia, że wiedza nie straszy, a wskakuje do głowy czytelnika mimochodem, przy okazji przeróżnych zwrotów akcji.

Od 2 do 9 kwietnia książkę pobrać można również pod adresem: https://itunes.apple.com/pl/book/pestka-drops-cukierek.-liczby/id582667918?mt=11&ign-mpt=uo%3D4

I jeszcze informacja o drugiej książce do pobrania:

Narodowe Centrum Kultury pod koniec 2012 r., wydało książkę "Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku" Anny Czerwińskiej-Rydel w wersji elektronicznej. Publikację (w wersji iBooks dostępnej na urządzenie iPad) można pobrać za darmo z iBookStore, poprzez aplikacje NCKiosk (https://itunes.apple.com/pl/app/nckiosk/id597870225?mt=8) lub korzystając z linku: http://bit.ly/WFPkBt. Elektroniczna wersja książki została wzbogacona o dodatkowe ilustracje.


Zobacz także:

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Arctic
 • Lato Adeli
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Wróble na kuble
 • Ryms na Facebook
 • ryms w empikach
 • Żółwik
 • czaple
 • 12 miesięcy
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej