Spotkanie z Bohdanem Butenką 14.06

Środa, 14 czerwca 2017

Wydawnictwo Zielona Sowa i Muzeum Książki Dziecięcej zapraszają 14 czerwca o 18.00 na spotkanie z Bohdanem Butenką oraz promocję jego książek "Kurczątka - Gapiszątka" i "Dziura", a także wystawę pocztówek ze zbiorów ilustratora.

więcej »

Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 - podsumowanie

Środa, 14 czerwca 2017

Siedemdziesięciu gości, trzy miasta, 17 festiwalowych dni. Za nami wiosenna odsłona Festiwalu Literatury dla Dzieci! W ponad 100 wydarzeniach wzięło udział blisko siedem tysięcy dzieci. Ale głowy do góry, bo festiwal wraca już jesienią!

więcej »

Szukamy nowych recenzentów!

Wtorek, 13 czerwca 2017

Drodzy miłośnicy "Rymsa", zawsze mieliśmy szczęście do dobrych piór, więc liczymy, że tak będzie i teraz. Szukamy recenzentów zainteresowanych współpracą z portalem.

więcej »

Nie żyje Ulf Stark

Wtorek, 13 czerwca 2017

Szwedzki autor Ulf Stark zmarł dziś w nocy w wieku 73 lat. Był autorem m.in. „Jak mama została Indianką”, „Jak tata się z nami bawił”, „Czy umiesz gwizdać, Joanno?”, „Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy’ego”, „Cynamon i Trusia", „Mały Asmodeusz".

więcej »

Książki Astrid Lindgren w stu językach

Wtorek, 13 czerwca 2017

Książki Astrid Lindgren przetłumaczono już na 100 języków. W maju w sztokholmskim Skansenie, czyli najstarszym na świecie muzeum na wolnym powietrzu połączonym z ogrodem zoologicznym, odbyły się obchody osiągnięcia tak okrągłej liczby przekładów.

więcej »

"Kościsko" z Nagrodą im. Ferdynanda Wspaniałego

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

"Kościsko" Karola „KaeRela” Kalinowskiego (Kultura Gniewu) zdobywcą Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016, a Nagroda Czytelników dla Barbary Caillot-Dubus i Aleksandry Karkowskiej za "Na Giewont się patrzy".

więcej »

Jest laureat Piórka 2017

Piątek, 9 czerwca 2017

Grzegorz Majchrowski – z wykształcenia rzeźbiarz, którego największą pasją jest sztuka – został laureatem pierwszego etapu konkursu „Piórko 2017. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” za bajkę o strachu na wróble.

więcej »

Nominacje do 24. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Piątek, 9 czerwca 2017

Decyzją jury 24. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego spośród 79 książek zgłoszonych do tegorocznej edycji Nagrody wybrało 10 książek nominowanych...

więcej »

Para buch! Wystawa ilustracji Ewy i Pawła Pawlaków

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Patronujemy wystawie twórczości wrocławskich grafików i ilustratorów książek Ewy i Pawła Pawlaków. W Muzeum Narodowym we Wrocławiu można zobaczyć 300 oryginałów ich prac, w tym także projektów, które – jak dotąd – nie ukazały się drukiem.

więcej »

Książka jaka jest, każdy widzi - wykład Grażki Lange

Środa, 31 maja 2017

Skierniewicka Galeria BWA zaprasza 2 czerwca o 17.00 na wykład Grażki Lange oraz wernisaż wystawy „Książka jaka jest, każdy widzi”. Grażka Lange prowadzi Pracownię Ilustracji na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

więcej »

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Arctic
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Przed twoimi urodzinami
 • ksiazka za dyche
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • zbuntowany elektron
 • Ryms na Facebook
 • liczby i kolory
 • ryms w empikach
 • maly atlas ptakow