Zapraszamy na wykład Henninga Wagenbretha - 29.10. 2009 godz. 15, Aula ASP w Warszawie

Wtorek, 27 października 2009

Miło nam poinformować, że z okazji ukazania się w Polsce antologii 1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów nasz kraj odwiedzi autor znakomitych ilustracji do tej książki – Henning Wagenbreth, wykładowca komunikacji wizualnej w berlińskiej ..

więcej »

Witajcie na nowej stronie:)

Wtorek, 27 października 2009

Jak widzicie – wreszcie ruszyliśmy z odświeżoną stroną Rymsa. Podoba się? Mamy nadzieję, że tak. Jednocześnie prosimy o wszelkie uwagi, które pozwolą nam portal ulepszyć – dla Waszej wygody i przyjemości. Wybaczcie niedoskonałości i braki...

więcej »

Podyskutujmy o dużych problemach małych dzieci

Niedziela, 25 października 2009

"Duże problemy małych dzieci" - pod takim hasłem w środę 28 października odbędzie się w Warszawie kolejne spotkanie z norweską i polską książką obrazkową. Organizatorem konferencji jest Fundacja Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych z Gdańska...

więcej »

Pluk zaprasza na czytanki z niespodzianką

Czwartek, 22 października 2009

W najbliższą niedzielę 25 października o 12.00 znów zapraszamy dzieci na smaczne "czytanki" do warszawskiej restauracji KOM przy ul. Zielnej 37. W cyklu Dzieciaki! Gotujcie się do czytania! posłuchacie fragmentów Pluka z wieżyczki..

więcej »

Zajrzyjcie do nowego “Rymsa”

Środa, 21 października 2009

Zanim weźmiecie do ręki nowy 7. numer Rymsa, rzućcie okiem na spis treści...

więcej »

Bałtyckie Spotkania z Mistrzem Wilkoniem

Wtorek, 20 października 2009

Już w ten czwartek 22 października startują w Gdańsku 4. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. Głównym tematem będzie twórczość wybitnego ilustratora, malarza, rzeźbiarza Józefa Wilkonia.

więcej »

Spóźnialscy - zmierzcie się z naszym konkursem!

Niedziela, 18 października 2009

Może ucieszy Was wiadomość, iż o tydzień przedłużamy konkurs Rymsa na dowcipną lekturę. Przypominamy temat: w 6. numerze Rymsa zamieściliśmy sondę o ulubionych dowcipnych książkach dla dzieci.

więcej »

“Florka” z Nagrodą im. Makuszyńskiego

Piątek, 16 października 2009

Roksana Jędrzejewska-Wróbel otrzymała Ogólnopolską Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za rok 2008. Jury doceniło jej książkę Florka. Listy do Józefiny.

więcej »

Jak wygląda twój mur?

Środa, 14 października 2009

Antologia 1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów celuje w nieco starszych czytelników, czyli młodzież, ich rodziców, a nawet dziadków. Opowiadania napisało dziesięcioro pisarzy z różnych krajów Europy, wśród nich Olga Tokarczuk, Andrea Camilleri, wybit

więcej »

Wyszywane abecadło wkrótce w księgarniach

Środa, 14 października 2009

Miłośników patchworkowych ilustracji Ewy Kozyry-Pawlak z pewnością uraduje informacja o nowości szykowanej przez Wydawnictwo Literatura.

więcej »

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • Arctic
 • Wróble na kuble
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • ryms w empikach
 • Plasterek
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Amelia i Kuba