Czytajcie nas:)

Piątek, 12 maja 2017

Nowy 29. numer "Rymsa" trafi do sprzedaży po weekendzie. Można go zamówić w ramach prenumeraty, jak i pojedynczo - zapraszamy do naszego sklepu, do Empików i dobrych księgarni.

więcej »

Webinarium "Książka obrazkowa - co i dlaczego warto czytać"

Czwartek, 11 maja 2017

Centrum Literatury Dziecięcej w Oświęcimiu zaprasza 11 maja o 19.00 na webinarium zatytułowane "Książka obrazkowa - co i dlaczego warto czytać". Poprowadzi je dr Małgorzata Cackowska.

więcej »

Ta książka pomoże Syrii

Środa, 10 maja 2017

Wydawnictwo Bajka zaprasza dziś (10 maja) o 17.00 do biblioteki na Tynieckiej na premierę książki "Moje dzieciństwo w Aleppo" Grzegorza Gortata z ilustracjami Marianny Sztymy. Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany dla PAH na pomoc w Syrii.

więcej »

Nominacje do Nagrody Dobre Strony 2017

Środa, 10 maja 2017

Znamy nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2017. Laureatów w dwóch kategoriach: książka dla dzieci oraz książka dla młodzieży poznamy 26 maja podczas 8. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony we Wrocławiu.

więcej »

Wilkoń na iPadzie

Wtorek, 9 maja 2017

Od 10 maja w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie będzie można oglądać prace Józefa Wilkonia, wykonane na iPadzie. Spotkanie z artystą odbędzie się tamże 10.05 o 12.00.

więcej »

Trwa Tydzień Bibliotek

Poniedziałek, 8 maja 2017

Trwa XIV edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek (8-15 maja 2017). Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”. Oczywiście! Paniom bibliotekarkom i panom bibliotekarzom życzymy satysfakcji z pracy:)

więcej »

Nagroda Literacka m.st. Warszawy dla "Klątwy dziewiątych urodzin"

Piątek, 28 kwietnia 2017

Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Kronhold, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski i Magda Wosik zostali laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy dziesiątej edycji. Specjalne wyróżnienie - tytuł Warszawskiego Twórcy otrzymała Hanna Krall.

więcej »

Wasz przepis na bajkę - konkurs z książką "Ugotuj mi bajkę!"

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Tym razem prosimy Was nie o bajkę, lecz o przepis na bajkę. Może to być tekst w tonie serio, może być dowcipny - autorów dwóch najciekawszych nagrodzimy książkami wyd. Ezop "Ugotuj mi bajkę!" (tekst: Majda Koren, ilustracje: Agata Dudek).

więcej »

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci w Białymstoku 13-14.05

Wtorek, 25 kwietnia 2017

„Książka. Wielka rzecz!” – to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci, który odbędzie się w dniach 13 - 14 maja 2017 roku w Galerii Arsenał Elektrownia w Białymstoku.

więcej »

Wystawa plakatów Józefa Wilkonia w BUW

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Dziś otwarcie wystawy plakatów Józefa Wilkonia w BUW. Będzie można uczestniczyć w spotkaniu z autorem, oraz kupić wybrane tytuły z dorobku artysty.

więcej »

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • liczby i kolory
 • ksiazka za dyche
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Arctic
 • ryms w empikach
 • OKO
 • zbuntowany elektron
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • maly atlas ptakow
 • Przed twoimi urodzinami