Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Seks i inne przykrości

Autorzy: , dodano Czwartek, 9 lutego 2012 | kategoria: Nowości, Książki dla młodzieży

"Seks i inne przykrości" (wydanie drugie)
Joanna Fabicka
Wydawnictwo W.A.B., 2012
seria: Rudolf Gąbczak

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Trzecia część zabawnych perypetii nastoletniego Rudolfa - dojrzewanie jest pełne pułapek :)

Informacja wydawcy:

Czy dojrzewanie nigdy się nie kończy? Rudolf Gąbczak, bohater "Szalonego życia Rudolfa" oraz "Świńskim truchtem", usiłuje przetrwać nieustanne niespodzianki (czytaj: katastrofy) towarzyszące temu strasznemu etapowi życia człowieka. Wierny ambicjom artystycznym i gotów do poświęceń na rzecz Sztuki, ku swemu zaskoczeniu robi karierę wokalisty hiphopowego w zespole swojego odwiecznego rywala (i jak się okazuje, najlepszego kumpla) - BB Blachy, od niedawna członka wojowniczej organizacji Młodzież Ziem Przodków. Poza ty m w rodzinie Gąbczaków proza życia: urna z prochami babci zostaje złożona w grobowcu w Mediolanie, ojciec zaczyna karierę jako poseł z ramienia Partii Sejmowego Planktonu, Filip zakłada knajpę, a Rudolf organizację pacyfistyczną, mama zostaje niedzielną anarchistką, a przyjaciółka Elka młodocianą samotną matką...

Jakie jeszcze koszmarne prezenty ma w zanadrzu rechoczący złośliwie los? Czy Rudolfowi uda się wreszcie przekroczyć próg prawdziwej dorosłości? Trzecia część przygód szesnastoletniego Rudolfa Gąbczaka pełna jest celnych obserwacji polskiej codzienności, wydarzeń komicznych i groteskowych oraz brawurowego humoru.

O autorce:

Joanna Fabicka - ( ur. 1970) – pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Łodzianka. Pracując w łódzkiej Filmówce, montowała m.in. nominowaną do Oscara "Męską sprawę" w reżyserii Sławomira Fabickiego (męża). Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji "Bardziej cierpki smak". Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie, wydanych nakładem W.A.B.: "Szalone życie Rudolfa" (2002), "Świńskim truchtem" (2004), "Seks i inne przykrości" (2005) i "Tango ortodonto" (2006). W 2006 r. ukazał się przekład rosyjski pierwszej części cyklu, a w 2008 r. charytatywne wydanie książki w formie audiobooka, przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących. W 2008 r. ukazała się rownież powieść "Idę w tango. Romans histeryczny", do której firma Vison zakupiła prawa do ekranizacji. Obecnie Fabicka pracuje nad książeczką dla dzieci "O małym Strachobździlu i wielkiej odwadze". Prywatnie mama dwóch córek.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Żółwik
 • czaple
 • ryms w empikach
 • 12 miesięcy
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli